Skip to content Skip to navigation

Nový hygienik přiznává zaváhání v kauze metanolu

18. října 2012  19:57

Obviněného Michaela Víta nahradil na pozici Hlavního hygienika Vladimír Valenta. Podle Valenty byl přísun důležitých informací v kauze metanolu pomalý.

        "Dozor v kauze metylalkohol i před ní byl prováděn správně. Přesto si dovoluji říci, že hygienická služba zaváhala. Zaváhala ne v kauze metylalkohol, ale v kauze alkohol, z níž kauza metylalkohol vyplynula," podotkl Valenta.

Hlavní hygienik chtěl tímto poukázat jak na velkou spotřebu alkoholu v Čechách, tak na to že pití je u nás společností tolerováno.
Podle Valenty hygienici mají dostatek informaci o spotřebě i dostupnosti alkoholu i jaké má jeho popíjení dopady na zdraví.

        "S daty jsme ale bohužel nepracovali, jak by bylo potřeba. Dostatečně jsme nekřičeli a neargumentovali politikům, nepřesvědčovali veřejnost, že je s tímto problémem potřeba něco dělat," řekl Valenta.

Článek zde

ilustrační foto, zdroj http://browse.deviantart.com/?q=glass+of+alkohol&offset=24#/d1wbuq4


  


Komentáře

Obrázek uživatele 2kedar

Hmmm... dnes, kolem 13:30 jsem šel okolo Radvanického Husitského kostela a popíjela tam skupinka teenagerů, kolem 14-15. let. Měli pivo v plechovkách a hůlili o 106.Být tam moje dcera, tak bych ji snad zrakvil!Měl jsem obrovskou chuť, jim něco říct, ovšem braňte se patnácti výrostkům, když vám je už padesát...  :-(((

Obrázek uživatele jany007

tak aspon ze meli "jenom" pivo a ne neco s etiketou Drak...

Obrázek uživatele juras

My jsme v patnácti hulili a chlastali taky. Pokud nedělají blbosti (např. vandalismus nebo krádeže), tak mám pro ně spíš pochopení. Je mi 43.