Skip to content Skip to navigation

Občané České republiky mají oprávěný strach z přistěhovalectví a terorismu (Petr Cvalín)

Výsledek obrázku pro uprchlíci23. března 2017,  17:40

Podle průzkumu Eurobarometru občané České republiky považují za hlavní problém EU přistěhovalectví a terorismus.

Co se týče migrantů, tak Češi mají nejnegativnější postoje z Evropské unie.

Až 63% Čechů vidí jako největší problém přistěhovalectví, přitom v roce 2013 to bylo pouhých 13%. Terorismus před čtyřmi lety lidé hodnotili na osmi procentech zatímco dnes ho hodnotí 47 procent obyvatel naší republiky.

Nelze se divit, že že stále více obyvatel ČR se obává terorismu, který je poslední dobou spojen s nelegální migrací. Vzpomeňme jen na to, co se v minulosti odehrálo například ve Francii, Německu či Belgii. Žel musíme konstatovat, že Severoatlantická aliance paradoxně spatřuje větší nebezpečí v Rusku, než v Islámském státu. Vždyť armády NATO se stále více přibližují k ruským hranicím, než aby bojovaly takzvaně naplno s ISIS.

Musíme počítat s tím, že nelegální migrace se ještě vystupňuje. A to i díky tureckému prezidentovi Erdoganovi, který Evropě hrozí, že přes turecké hranice pustí denně desetitísce „uprchlíků“. Samozřejmě, že „uprchlíky“ musíme rozdělovat na ty, kteří opravdu pomoc potřebují a na ty, kteří jsou pouhými ekonomickými migranty. Bohužel v takto velkých migračních vlnách není možné, aby všichni příchozí migranti na evropskou pevninu prošli všemi bezpečnostními opatřeními.
Takže ano, lze zcela pochopit oprávněný strach Čechů z přistěhovalectví a terorismu.

Petr Cvalín - člen Krajského výboru KSČM Plzeňského kraje a Okresního výboru v Domažlicích

Rubrika: 
Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Já tady nechci ani jednoho z těch "uprchlíků" co nám tu teď pobíhají po Evropě, ale jen se zeptám: " kdo nám to tady 40 let vraždil, zavíral do koncentráků a okrádal , krom jiného, vlastní národ?! Nebyli to uprchlíci ale komunisté, takže já mám, také, strach z komunistů.....Nejen z uprchlíků.....


Pojištění.cz - Nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Srovnejte si nabídky pojišťoven a sjednejte si nejvýhodnější pojištění ONLINE.