Skip to content Skip to navigation

Odchod Řecka může vést k ekonomickému armagedonu

21. října 2012 9:57

Pokud by bankrotující Řecko opustilo eurozónu, mohl by tento krok rozpoutat globální ekonomickou krizi. Agentura Reuters o tom informovala s odkazem na výsledky studie německé Bertelsmannovy nadace.

Ta nabádá se tomuto možnému scénáři za každou cenu vyhnout.

    „Dvaačtyřicet nejdůležitějších světových ekonomik by pak utrpělo celkové ztráty 17,2 biliónu eur (asi 420 biliónů korun),“ varuje studie.

Evropská centrální banka se snaží situaci uklidnit slibem nákupu neomezených množství dluhopisů ekonomicky slabších zemí, aby snížily své náklady na půjčky.

Článek zde


Komentáře

Obrázek uživatele pan Johanes

Nezaškodí si připomenout, na čem že to stojí příjmy bankovního sektoru. Dominantní položkou pro zisky bank jsou čisté úrokové výnosy, které v průměru zajišťují dvě třetiny příjmů. Další nezdbatelné procento výnosů činí poplatky za bankovní operace. Banky použijí levné vklady střadatelů a těmito legálnězlodějskými praktikami dosahují odrovských zisků.

ECB je zločinecká organizace ukradnuvší prostředky národních států. Tyto pak spláchne do záchoda v zájmu německých investorů ... kterým to ale na konci příběhu stejně bude prd platný, protože tahle bolševická Evropa půjde do záchodu za těmi prostředky stejně. Jediné, co by mohlo Evropu zachránit (a to se nikdá nestane) by bylo totální změna myšlení každého evropana a konečně přestat žít s permanentně nataženou rukou ke státu z prostředků vydělaných někým jiným. A´t už jde o různé úlitby "sociiálního státu" případně dotace zemědělcům atd.

Obrázek uživatele jany007

tohel by se melo vytesat, nebo aspon tiskonout na penize....palec nahoru, jasne, kratce ale presto presne popsan problem...


Pojištění.cz - Nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Srovnejte si nabídky pojišťoven a sjednejte si nejvýhodnější pojištění ONLINE.