Skip to content Skip to navigation

Ostrava se připravuje na možné dopravní komplikace kvůli pohřbu olašského krále

18. října 2012  8:47

Dnes okolo desáté hodiny bude pohřben do rodinné hrobky ve Slezské Ostravě olašsky král Jan Lipa. Kvůli jeho pohřbu dorazilo do Ostravy několik set smutečních hostu z celé Evropy. Díky tomu se v centru města dají očekávat dopravní problémy.

        "Ještě nevíme, kolik aut v koloně pojede, může jich být dvacet, mohou jich být dvě stovky. To se teprve uvidí," nastínil možný počet smutečních hostů Josef Stojka a dodal, že případným komplikacím v dopravě by měli pomoci zamezit ostravští městští strážníci.

Smuteční obřad se bude konat v katedrále Božího Spasitele v centru Ostravy.

        "Bude to klasický pohřeb, tak jak jej katolická církev svým věřícím poskytuje. Snad jediný rozdíl bude v tom, že namísto varhan bude hrát cikánská kapela," vysvětluje páter Jaroslav Endlicher.

Článek zde

ilustrační foto, zdroj http://browse.deviantart.com/?q=traffic+jam&offset=72#/dktg7k

   

 


Komentáře

To asi nebudou jen dopravní komplikace....

Obrázek uživatele jany007

myslis? tak je pravda ze Ostrava je mesto "zeleza":-DDDD

Ano, ostrava by se měla přirpravit na komplikace, a taky tam poslal kontrolu...aby se zjistilo jak nabyly majetky a případně hned zabavovat, pohřeb nepohřeb...

Obrázek uživatele jany007

co majetky, davky bych hned seskrtaval!!!

Obrázek uživatele Vlčice.CDN

Je fakt, že to, co bylo vidět při zprávách, neukazocvalo na to, že by některý z nich strádal, a nedejbože byl podvyživený :-)))

Obrázek uživatele 2kedar

To jsou Olaši a pro ty, je práce potupná!...Apropo, už jsi viděla někoho zbohatnout poctivou prací??Staré židovské přísloví praví  "Lepší malý obchod, než velká práce".... :-))

Obrázek uživatele 2kedar

No... ještě, že jdu až na noční.Přes Slezskou jezdím denně.A kolem sedmé večer už je tam černo tak, jako tak.... :-)