Skip to content Skip to navigation

Otázka je jen jedna – kterému směru zlodějen dáme šanci? (Vladimír Kroupa)

Výsledek obrázku pro 2 vláda Babiš Zeman11. července 2018,  21:05

Při příležitosti dnešního hlasování o důvěře vládě Andreje Babiše mě napadla neveselá myšlenka.

Buď dostane šanci vycucávat naši zem on, nebo ti, co stojí proti němu...

Andrej Babiš toho má na hrbu hodně. Jako červená linie smrádku se za ním táhne mnoho neslučitelného s něčím, čemu se říká slušnost a poctivost, a to už z jeho daleké minulosti. Stále nezodpovězené otázky stran jeho údajného koketování s StB, jeho přítulnost k rudé vlajce a k ještě více rudé hvězdě, jeho majetek a postupy, jakými k němu prý přišel...

V jeho minulosti a osobnosti je opravdu veliká spousta otázek, které nepotěší. Nikdo mu ale asi nemůže upřít jistý díl inteligence a vychytralosti, díky kterým si dokáže prokousávat cestu nahoru.

Z mnoha důvodů je tedy jako člověk v čele našeho státu přinejmenším rizikem, pokud ne přímo nebezpečím.

Proti němu stojí dlouhá fronta jeho odpůrců. Ta má několik různých úrovní. Od mafiánů, kmotrů a kmotříčků, bývalých soudruhů a současných žraloků, kteří mají mnozí, když ne stejnou, jako Babiš, tak ještě divočejší minulost a současnost, až po pouhé přicmrndávače, kteří v tomto zápase o moc nad naší zemí jen vsadili proti Babišovi, aby na samém konci té dlouhé fronty stála i celá řada skutečně slušných lidí, kteří mají jen tu jedinou chybu, že se nechali přesvědčit jedněmi zloději, aby tloukli zloděje druhého.

V současné době, kdy vrcholí boj proti Babišovi, jeho vládě i jemu nakloněnému prezidentovi, to vypadá, jakoby největší problém za celých 29 let od Sametu byl právě Babiš.

Ano, on je veliký problém, ale není zdaleka jediný a největší.

Už jsme zapomněli na všechny ty problémy, tunely, předražené armádní a jiné zakázky, rozkradené miliardy, zkrachovalé a vytunelované banky, vydrancované doly, mrtvé duše, které přispívaly na volební kampaně většiny politických stran, co nyní křičí – chyťte zloděje, na všechny ty překabáťené komunisty, rozlezlé do všech partají politického spektra, na továrny a podniky rozkradené do pětníku během trvání vlád stran, které dnes bojují s Babišem o moc a o možnosti dál dojit už nejen naší zem, ale i pouštět žilou dotacím z EU, stejně, jako to dělá Babiš.

Už jsme zapomněli, že dnes proti Babišovi, který samozřejmě není spásou pro naši zem, stojí všichni ti, snad s výjimkou mladých Pirátů, kteří mají to výše popsané na svědomí?

Jsme slepí k tomu, že proti majetku a vlivu Babiše, stojí majetky a vlivy jiných lidí – naprosto stejných gaunerů, když už to musí být řečeno natvrdo?

Který z nich je lepší, kdo z nich je pro naši zem přijatelnější?

Babiš na straně jedné, nebo ti na straně druhé?

Já jen, abyste si uvědomili, že spousta z nás hraje v téhle komedii jen užitečnou stafáž, kterou využívají grázlové na obou stranách.

Nikdy se žádný politik nebude rvát za naše blaho, vždycky se bude rvát jen za blaho svoje, maximálně za blaho nátlakové skupiny, mafie, chcete-li, které je součástí.

A přesně takového boje jsme dnes svědky i v poslanecké sněmovně. Šelmy se jen rvou o to, kdo urve větší kus masa, o ničem jiném to není. Skutečnou slušnost a poctivost nehledejte ani na jedné straně.

Vladimír Kroupa

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele helena-kr

babiš je menší zlo než ten póvl co tady vesele rozkrádá republiku už víc jak čtvrt století