Skip to content Skip to navigation

Plán zahraničních cest našich poslanců (Tomáš Vodvářka)

Výsledek obrázku pro parlament ČR2. června 2019,  11:36

Agentuře Hádám se podařilo získat od nejmenovaného zdroje plán zahraničních cest našich poslanců na druhé pololetí tohoto roku.

V médiích doposud rezonuje zpráva o cestě našich 5 poslanců a šéfa NKÚ pana Kaly do Peru. Tato cesta byla některými komentátory znehodnocena pomluvou, že šlo de facto o luxusní výlet, spojený s výstupem na Macchu Picchu. Celou událost uvedl na pravou míru kolega bloger Zdeněk Bárta (zde), který jako jediný interpretuje cestu jako oběť, neboť cestovat takový flák cesty, snášet stesk po domově (což nemůže nahradit použitý luxusní hotel), a poté ještě v potu tváře vystoupat na pověstný vrchol, to chce opravdové muže, zocelené a statečné.

Naše agentura Hádám uvádí jako první další plán cest našich poslanců, z jejich obsahu je celkem jasné, že nepůjde o žádný výlet, ale těžkou dřinu, kterou podstupují naší nejlepší pro blaho vlasti.

1: Cesta na Island (celkem 8 poslanců). Důvodem je zjištění, že zde dochází k plýtvání teplou vodou, která bezúčelně stéká po horských masivech do moře. Vzhledem k bohatým zkušenostem z naší země bude jistě zájem o přednášku stran úzkostného šetření touto komoditou. Předpokládá se narvaný Althing (islandský parlament, který funguje již více jak 1000 let).

2. Cesta do Bhútanu (celkem 12 poslanců). Tento stát je znám tím, že má nejvyšší míru štěstí v žebříčku ze všech státních útvarů. Naši poslanci budou několik týdnů studovat pravou příčinu, proč zdejší lidé, kteří se živí několik hrstkami rýže denně, milují svůj stát a jeho představitele. Vzhledem k očekávanému vývoji poklesu HDP v naší zemi je o tuto cestu eminentní zájem zejména u poslanců hnutí ANO.

3. Cesta na Galapágy. (celkem 6 poslanců). Bylo opakovaně zjištěno, že tučňáci galapážští, které chová pražská ZOO, jeví jisté odlišnosti od předpokládaných archetypů chování těchto zvířat. Naši poslanci budou opět několik týdnů pečlivě studovat a zaznamenávat stereotypy těchto tvorů, aby po návratu seznámili odbornou veřejnost se svými závěry, které jistě přispějí k normalizaci chování našich pražských tučňáků.

4. Cesta do Paraguaye. (celkem 25 poslanců a poslankyň) Jelikož vešlo nedávno ve známost, že se v této zemi skrývá jejich uprchlý kolega Petr Wolf, bude naše výprava rozptýlena po celé zemi, kde se budou poptávat náhodných kolemjdoucích, jestli ho někde nezahlédli. Budou vybaveni fotografií uprchlého a kapesným, které bude používáno k pohoštění případných informátorů. Před cestou prodělá každý člen výpravy 5 lekcí španělštiny pro vyzvědače.

5: Cesta na Tchaj wan (všichni poslanci mužského pohlaví). Vzhledem k charakteru diskusí v tomto zákonodárném sboru, který je prokládán obecnou hromadnou rvačkou, budou naši poslanci studovat, jak přenést tuto obvyklou kratochvíli i k nám. Opatrné výzvy poslance Volného, aby jeho protivník i on šli ven si věci vyjasnit, jsou nedůstojným počínáním utajit pravou podstatu parlamentní diskuse. Občan má právo vědět a vidět vše.

6. Cesta do Tibetu (lékaři z řad poslanců). Jak známo, mnoho našich spoluobčanů cvičí dle schématu "pět Tibeťanů". Jak správně uvedl předseda zdravotního výboru, pro naše podmínky je to trochu málo a tak výprava bude zaměřena na nalezení šestého.

Další cesty ještě nejsou zcela naplánovány a proto naše agentura nechce uvádět spekulace. Po přesném zjištění cíle a náplně cesty budeme veřejnost neprodleně informovat.

Tomáš Vodvářka

Autor článku: