Skip to content Skip to navigation

Poučí se magistrát Prahy z krizového vývoje? (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro graffiti karlův most4. srpna 2019,  13:18

Graffiti na Karlově mostě zahýbalo kde kým.

Objevily se hlasy že památkáři jsou jen vyžírkové, že Němci se na nás stále koukají skrz prsty, že naše justice je moc milosrdná, svou politickou polívčičku si přihřál i primátor Hřib.

Nakonec došlo i na překvapivé odhalení životní poutě "odstraňovače" graffiti p. Černého. Ale v tom všem zapadla jedna zajímavá věc - že to udělal proto, že za dva týdny graffiti zasychá a pak se už odstraňuje mnohem hůře. To řekl jako člověk, který s tím má své dlouholeté zkušenosti a nemluví tedy do větru. To by mělo být memento pro všechny zúčastněné.

Než se úřední mašinérie rozhoupe, odborníci koumavě posoudí a potom v kanceláři s rozmyslem rozhodnou, tak může být už tzv. "pozdě", graffiti zaschne a škody narostou.

Pan Černý použil tlakovou vodu s párou a evidentně to Karlovu mostu nijak neuškodilo. A když už to neuškodilo Karlovu mostu, tak to těžko uškodí jakékoliv jiné památce, nebo dokonce moderní stavbě.

Magistrát by měl mít mobilní komando(a), která by touto technologií co nejdříve všude po městě odstraňovala čerstvá graffiti. Upřímně řečeno, čím dříve to těmto prostoduchým čmáračům mažete, tím dříve je to přestane bavit.

A teprve když by se tento pokus někde nezadařil, měli by nastoupit se svým zkoumáním, přemýšlením, experimentováním a fakturováním drazí odborníci.

Tomáš Flaška

Autor článku: