Skip to content Skip to navigation

Pracovní oděvy Praha – najděte ten pravý kousek pro vaši profesi (PR článek)

Výsledek obrázku pro ruido en el trabajo2. ledna 2018,  13:33

Přemýšlíte nad tím, jaké pracovní oděvy Praha nabízí? Rádi byste nějaké oblečení pro své zaměstnance pořídili, ale tápete, jaké vybrat a kde jej zakoupit?

V tom případě rozhodně pokračujte ve čtení.

 

Nepodceňte výběr velikosti

U pracovních oděvů více než kde jinde záleží na tom, aby vám daný kousek po všech stránkách seděl. Ať už si vybíráte pracovní kombinézu, plášť nebo jen samostatné kalhoty či bundu, vždy by toto oblečení mělo být komfortní a nikde vám nepřekážet. Přeci jen nezapomínejte, že v takovém oděvu trávíte velké množství času a vyplatí se tak výběr neuspěchat.

K dispozici máte buď možnost objednání přes internet, nebo můžete využít klasických kamenných poboček. Každá varianta si přitom jistě z nějakého důvodu najde své příznivce. Při nákupu online dbejte na velikost daného kousku. Obvykle jsou na internetových obchodech návštěvníkům k dispozici velikostní tabulky. Abyste si však dokázali správnou velikost oděvu vybrat, je třeba znát své míry. Stačí však někoho poprosit, aby vám pomohl se změřit. O tom, jak postupovat při nákupu přes internet, se můžete více dozvědět v TOMTO článku.

Druhou možnost symbolizuje již zmíněný nákup prostřednictvím kamenné pobočky. Jasnou výhodu zde představuje zkušený personál, který vám s výběrem pochopitelně poradí. A pracovní oděv si zde můžete i sami vyzkoušet a zjistit tak, zda vám sedí. Rozhodně přitom při zkoušení zkuste provést i nějaký pohyb, díky čemuž lépe zjistíte, jak na tom vybraná velikost je.

Pracovní oděvy Praha – vybírejte podle profese

Pracovních oděvů pochopitelně v dnešní době již existuje velké množství. I tak můžeme ale toto odvětví rozdělit do tří základních kategorií, ze kterých si můžete jako zákazník vybírat. A co mezi ně patří?

Montérky jsou základ

Jako první nemůžeme zmínit nic jiného než montérky. Tento kousek najde uplatnění v řadě profesí, ale neztratí se ani v domácnosti. Pokud máte dům a rádi pracujete kolem něj nebo zahrady, jistě by vám montérky v šatníku neměly chybět.

Vybírat přitom můžete mezi mnoha variantami. Buď můžete sáhnout po klasice, nebo si pořídit pouze montérkové kalhoty a ty následně zkombinovat s padnoucím pracovním tričkem, mikinou, vestou, nebo bundou. A mezi hlavní výhodu laclových montérek patří fakt, že oděv sedí na svém místě a při práci vám tak nepadá.

Oblečení pro jednorázové použití

Některé profese vyžadují prakticky sterilní čistotu na pracovišti. Z toho důvodu na trhu najdeme speciální jednorázové oblečení, které se využívá především ve zdravotnictví nebo chemickém průmyslu. Tento kousek tedy jednodušeji objednáte přes internet, jelikož si zde navolíte potřebné množství a kurýr vám je doveze až před dveře.

Pracovní oděvy se speciální vlastností

A do poslední kategorie zařadíme všechny kousky, které se pyšní nějakou speciální vlastností. Může se jednat například o ochranu před chladem nebo naopak teplem, oděvy odolávající nebezpečným látkám, nebo třeba kousky vybavené reflexními prvky. Tato kategorie je poměrně široká a specifická, každá práce pochopitelně vyžaduje něco trochu jiného.

Reflexní prvky jsou například povinné u všech osob, které se pohybují v šeru nebo mlze. Více se o tom můžete dozvědět ZDE.

Nezapomeňte na boty

S vhodným pracovním oděvem pochopitelně souvisí i pracovní obuv. Tu je třeba vybírat tak, aby svými funkcemi odpovídala nárokům daného pracoviště. Vybírat můžete například mezi klasickou obuví, obuví do vlhka, extrémního tepla nebo zimy nebo třeba obuví s protipořezovou ochranou. Nabídka je poměrně široká.

A tím to nekončí. Nebezpečí některých povolání si dále žádá i speciální ochranné přilby, rukavice nebo třeba brýle. Pokud je to i váš případ, rozhodně na toto vybavení nezapomeňte.

PR článek

Rubrika: 
Autor článku: