Skip to content Skip to navigation

Proč musí Miloš Zeman letět do Čínské lidové republiky? (Vladislav Svoboda)

Související obrázek11. května 2017,  12:37

Podle prezidentova mluvčího (hlásné trouby) Ovčáčka proč musí prezident republiky letět do Čínské lidové republiky je prospěch nás všech,

abychom z tohoto obřího projektu měli maximálně pozitivní užitek.

Abychom nezůstali pozadu za dalšími zeměmi EU. Ministry ČSSD to nezajímá. Přednost před investicemi a pracovními místy má mít Slávek Sobotka. Celé republice vzkazují: Prostě na to kašleme.

Posedlost zahraničními, zvláště čínskými investicemi (které stejně výrazně pokulhávají za jinými, daleko menšími státy) je až fanatická, a přitom velmi nebezpečná. V současné době, i přes 350 000 -tisícovou nezaměstnanost shání české firmy přes 140 000 zaměstnanců. Hledají je po celém světě, a přesto se jim to, díky státní byrokracii, moc nedaří. Jakákoliv další zahraniční investice jsou tím pádem víc jak kontraproduktivní. Znamená to další ztrátu zemědělské půdy, zatížení infrastruktury, příliv zahraničních dělníků a odliv zisku mimo republiku, včetně odlivu příjmu těchto dělníků. Pro republiku je to v současnosti spíše negativum, než pozitivum. Určitě by pro republiku bylo lepší, kdyby miliardové investice a pobídky zahraničním firmám byly nabídnuty skutečně českým firmám, aby byly natolik konkurenceschopné, aby se zahraničí firmy o jejich výrobky rvaly, zvláště když se blíží doba konce evropských dotací.

Naopak co by bylo pozitivní pro naší republiku, kdy by se pan prezident-mstitel věnoval vyřešení krize podle rozhodnutí premiéra (který má na hlavě taktéž tunu másla) než cesta do ČLR, protože je víc než jasné, že kdyby chtěl, mohl krizi vyřešit už před svým odjezdem. Pokud tam spíše neletí zjistit jak hezky a rázně po čínsky (komunisticky) stabilizovat zemi podle jejich návodu.

No...přežili jsme Rakousko- Uhersko, Němce, komunisty - přežijeme i Zemana.

Vladislav Svoboda

Autor článku: 


Pojištění.cz - Nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Srovnejte si nabídky pojišťoven a sjednejte si nejvýhodnější pojištění ONLINE.