Skip to content Skip to navigation

Putin se tváří, jako svatoušek, prst na spoušti má přitom (i) on… (Vladimír Kroupa)

Výsledek obrázku pro putin1. září 2017,  13:57

Krize kolem Korejského poloostrova neutuchá, naopak se každým dnem přiostřuje.

Ruský prezident Putin se tváří jako ten rozumnější světový lídr, přitom je to i on osobně, kdo má na současném stavu kolem Severní Korey lví podíl...

„Rusko je přesvědčeno, že politika vyvíjení tlaku na Pchjongjang je chybná a neúčinná,“ - sdělil Putin světu před zahájením summitu BRICKS v čínském Sia-menu. Dále se nechal pan Putin slyšet, že- „Problémy regionu by měly být vyřešeny prostřednictvím přímého dialogu všech zúčastněných stran, a to bez kladení předběžných podmínek. Provokace, tlak, militarismus a urážlivá rétorika vedou do slepé ulice,“...

Na první pohled by se mohlo zdát, že jsou tato slova rozumná, jsou však rozumné i činy Ruska, potažmo samotného Putina? Proč je "politika vyvíjení tlaku" na KLDR neúčinná? Vždyť je to právě jeho, Putinova země, jeho vláda, spolu s Čínou a její vládou, kdo stojí při každém jednání OSN o potřebě jasného a účinného postupu vůči KLDR, v opozici proti všem ostatním státům, které už pomalu chápu, že žvaněního už bylo dost, že řeči nikam nevedou, protože severokorejský diktátor se podle všeho vymyká všem kritériím ostatních světových politiků a jejich myšlení. Což nebylo vystřelení severokorejské balistické rakety nad cizí zemi, v tomto případě nad Japonsko, jasným znakem provokace, militarismu a doslova válčeného aktu ze strany KLDR?

Jak je možné, že si to Severokorejský režim vůbec dovolil...?!

Odpověď je naprosto jednoduchá a zřejmá.

Vždyť i malému dítěti musí být přeci zřejmé, že kdyby Rusko a Čína neustále nedržely nad režimem klanu Kimů ochrannou ruku, už dávno by byl problém s jaderným nebezpečím a imperiálním smýšlením KLDR konec. Je to přesně jako v naší české pohádce o Slunečníku, Větrníku a Měsíčníku. Vzpomínáte si na tu scénu, jak se mladý princ tváří tvář bídákovi Mrakomorovi cítil pevný v kramflecích, protože před ním bídák o krok ustoupil, jenže to nebylo před ním, ale před třemi výše jmenovanými švagry mladého cucáka, kteří stáli několik kroků za jeho zády, a on si bláhově myslel, že je sám příčinou Mrakomorova strachu...?

Přesně na stejném principu funguje osvalení korejského diktátora. Kdyby za svými zády necítil Rusko a Čínu, už dávno by ryl čumákem v zemi. Takže milé Rusko a milá Číno – až budete chtít OPRAVDU vyřešit Severokorejský problém, přestaňte si poměřovat skrze Severní Koreu pindíky s USA a uvědomte si, že problém jménem KLDR není jen otázkou USA, ale jde o problém celosvětový – doslova. A vy, Rusko a Číno, jste sami strůjci tohoto problému. Nebýt vás, milé Rusko a Číno, ten malý a tlustý darebák by si nikdy nedovolil ani zlomek toho, s čím zkouší naštvat celý zbytek světa.

Pan Putin se tváří, že stojí na brzdě jaderného konfliktu, přitom však stojí už hezky dlouho na brzdě jeho řešení...

Vladimír Kroupa

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele hanick

Kroupa si přeje,aby představitel Severní Koreje ryl čumákem v zemi. Úžasné smýšlení pana Kroupy, bez jediného zachvění má možná v pozadí myšlenek možnost jaderného potrestání Koreje - počet obětí  není důležitý, Kroupa milión sem nebo tam nebere jako problém. Autor,kdyby žil v době korejské války v letech padesátých by možná přímo kvičel radostí, jak USA mydlí Koreu hlava nehlava. Chováte se jako zločinec, pane autore. Neberete v úvahu tvrdé postavení západního světa včetně USA vůči Severní Koreji, sankce, vydírání, obstrukce. Mocnost vyhrožuje malé zemičce a Kroupa se diví, že zemička potřebuje ochránce, partnera. Jinak by už opět krvácela ze všech ran.