Skip to content Skip to navigation

Romové protestně pochodovat nebudou

18. října 2012  18:34

Páteční demonstrace kterou ohlásili Romové v Rotavě a Oloví, se konat nebude. Odvrátit se ji povedlo Jiřímu Hrůzovi, řediteli strojíren Rotas. Hrůza přesvědčil Romy k navrácení a k pokračování v diskusi s Rotavskou radnicí.


 To byl prý pro početnou Romskou menšinu signál k tomu, aby plánované mítinky "za pokojné soužití" zrušila.

        "Pan Hrůza má v Rotavě velké slovo. Romové mu věří, že začneme s městem jednat a vybojujeme nějaké body. Chceme hlavně práci," řekl jeden zpořadatelů mítinku Rudolf Koky.

Romové požadují zrušení vyhlášky která zakazuje posedávání na obrubnících u obchodů v centru města.

        "Chápeme, že vyhláška je obecná a platí pro všechny, ale je zřejmé, že se dotýká hlavně Romů," řekl ČTK Štefan Tišer z plzeňského Sdružení Romů a národnostních menšin.

Článek zde

ilustrační foto, zdroj http://browse.deviantart.com/photography/?q=Czech+Gypsy#/d133igw

 

 


Komentáře

Obrázek uživatele jany007

to jsem rad, to by byl pro nasi ekonomiku hrozitanskej dopad, kdyby nesli do prace ale demonstrovat....takhle je vse v poradku, koruna neoslabi, hospodarstvi zachraneno))))))

Obrázek uživatele 2kedar

Na iDnes je k tomu fotka s Cikánama a jejich protestníma cedulema - dost jsem se nachechtal - Práci nedostanu, černou kůži mám - mě fakt dostalo

Obrázek uživatele Admin

ale jak je tam ta diskuse pekne utajena, aby ji moc lidi nenaslo....ja na ni kapnul omylem pres aplikaci v mobilu))))))

Obrázek uživatele 2kedar

"Páteční demonstrace v Rotavě a Oloví"... (To snad není ani na mapě).. :-))))  Je mi vskutku potěšením, že Romové nebudou v tento den demonstrovat a naproti tomu, půjdou "demonstrativně" do práce, jako každý jiný (blbý) gádžo, který tam stejně musí, aby zajistil základní potřeby své vlastní rodiny!!!Přeji Romům "Mnoho pracovních úspěchů"...

Obrázek uživatele Vlčice.CDN

Prej chceme hlavně práci :-)))) to si dělá kozy, ne?