Skip to content Skip to navigation

Romové v Ostravě demonstrovali za rovný přístup ke vzdělání


7. listopadu 2012  18:44

Několik desítek Romů dorazilo ve středu odpoledne do Ostravy, aby protestovali proti podle nich nevyhovujícímu nastavení školského systému.

Současné nastaveni školského systému v České republice je dle Romů diskriminační vůči jejich menšině.

    "Nechci, aby byly romské děti účelově posílány do zvláštních škol. Když můj kluk nastoupil do školy, zjistilo se, že je hyperaktivní. To byl důvod, proč ho dali do zvláštní školy. Ta mu rozhodně neprospěla. Z toho, co se naučil na základce, na zvláštní škole prakticky všechno zapomněl. A navíc začal dělat to, co neměl dělat," tvrdí  například čtyřicetiletá Elena, která pracuje jako terénní pracovnice v jedné z neziskových organizací.

Článek zde

Ilustrační foto. Zdroj

 

 

 

  


Komentáře

No, když v Ostravě chtěli zavést nulté ročníky pro děti (nejen romské), kteří měli problémy jak jazykové, tak i sociální, tak to neprošlo -  z důvodu diskriminace.

Obrázek uživatele jany007

ono hlavne, kdyz chtej aby je nekdo bral vazne, v otazce skolstvi, tak by si meli odpustit hrubky na transparentech...kdyz demonstruji za rovnopravne skoly

Obrázek uživatele 2kedar

*ROFL* Dylyna?Nebo Dylina?? *lol*

Obrázek uživatele 2kedar

Blbost!"Nulté ročníky" v Ostravě normálně fungují.Záleží ovšem na škole.V Ostravě-Radvanicích je to zavedené už minimálně deset let, co já vím.A funguje to relativně dobře.*good*

*cray2*tak to závidím  Ostravakum, to budete mít u Vás  za pár desítek let bezproblémovou menšinu. U nás se to nepodařilo. Žádné nulté ročníky, akorát rok před 1tř.Zš povinná mateřinka.

Obrázek uživatele Vlčice.CDN

Pokud vím, tak je nikdo nenutí-hlavně doma, aby do školy chodili. Co takhle svátazt povinnou školní docházku se sociálnáma dávkama?

Obrázek uživatele jany007

, a misto penez, bych jim dal debitku na jmeno, na kterou bych jim daval socialku a na tu kartu by bylo mozno koupit jen potraviny, skolni pomucky atd.   hlavne zadny alkohol, cigarety a nemelo by se z ni dat vybrat hotovost...a jak rikam, byla by na jmeno, a platna jen s obcankou, aby ji nemohli prodat....

Obrázek uživatele helena-kr

zase jeden problém který za komunistů nebyl Cikáňata chodila do školy protože jakmile byla neomluvená absence nebyly přídavky na děti A dospělí byli v práci neboť neomluvená absence nebyly přídavky na děti a jiné postihy Pokud nedělali nebo kradli byli v kriminále kde museli dělat a z výdělku zaplatit výživné na děti pobyt v kriminále .Jóóókomunisti to s tou nepřízpusobilou bamdou uměli  .

Obrázek uživatele jany007
Obrázek uživatele jany007

tady ta hlaska me neprestane nikdy bavit*biggrin*

Obrázek uživatele jany007

meli tam tohle...na transparentu..... "STOP ZVLÁŠFNÍM ŠKOLÁM" *dash1*

Obrázek uživatele 2kedar

A coooo ty léze na nerfy, hey ty!!Dylyna, Kar!!Si blby more?Naše děcka su nejchytřejši.!Bo co šlohnu, to je naše.Ty hlupy musiš robit, jak chuj a my to mame za chvilku na naměsti "zarobene"...Cigošum patři svět!.... Pardon-Romům...   Akorát mě zaráží ta skutečnost, že k jejich etniku se při sčítání obyvatel přihlásilo snad jen 1.600 osob v celém státě... (Možná se pletu).