Skip to content Skip to navigation

Rusko trestá za historii, Luzgin emigroval do Česka (Jan Ziegler)

Výsledek obrázku pro ribbentrop - molotov17. ledna 2017,  08:42

Docela mě baví lidé, kteří varují před údajným ohrožováním svobody ze strany Evropské unie.

Na druhou stranu daleko brutálnější potlačování lidských práv v Rusku jaksi nevadí. Výstrahou je případ Vladimíra Luzgina.

Je pravdou, že některé kroky Bruselu lidé kritizují právem a chápu obavy těch, kteří na ně upozorňují. To je legitimní právo každého jedince a od toho máme svobodu projevu. Co však už je nepochopitelné, že mnozí tito jedinci zároveň obdivují Rusko a Putinův režim, kde z hlediska lidských práv je situace daleko horší než kdekoliv v Unii. Vysvětlení mě napadá jediné, buď se jedná o putinovské trolly, kteří mají ruské lži v popisu práce nebo ty, jež se z nějakého důvodu brání uvěřit pravdě.

 

Jako důkaz slouží příběh Vladimíra Luzgina, který pracoval jako autolakýrník v Permu. Jenomže pak na ruské sociální síti VKontakte sdílel příspěvek, podle kterého je komunistický Sovětský svaz spolu s nacistickým Německem spoluzodpovědný za rozpoutání II. světové války v roce 1939, protože spolu přepadli Polsko. Normální názor na historii, řekli byste, s nímž můžeme souhlasit nebo nesouhlasit. Ovšem v Rusku je to jiné. Pan Luzgin byl za něj tamními soudy odsouzen kvůli šíření extrémismu k pokutě v přepočtu 88 tisíc korun. Nelze se divit, že ze své země utekl a požádal v České republice o politický azyl. Já doufám, že ho dostane, protože tento verdikt staví Rusko do pozice šílené nemocné země.

Chápu, že názory na historii můžeme mít různé. Koneckonců známe to i u nás. Pro někoho jsou husité hrdinové, pro jiného bandou lupičů a vrahů. Bavme se o tom a klidně se kvůli tomu pohádejme do krve. Ale to, že by se za hodnocení dějin mělo chodit před soud, není normální.

Ovšem Rusy typu Vladimíra Luzgina mám rád. Jsou důkazem toho, že moskevské říši stále žijí lidé, kteří neztratili zdravý rozum.

ZDROJ

Jan Ziegler

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Komunisté, nacisté a fašisté vždy překrucovali historii, aby vyhovovala jen jim!!!!

Obrázek uživatele helena-kr

nevládnou komunisté ani nacisté a historie se překrucuje raketovým tempem

Obrázek uživatele hanick

Luzgin - hajzlík a nefachčenko, pobuda, šiřitel nenávisti, aktivista. Jasně - dejme mu azyl, zařaďme ho mezi další podobné odpady typu Hollana, Kocába a spol. Bude se cítit jako doma. I Ziegler bude radostí vrtět ocáskem.