Skip to content Skip to navigation

Ruský Sputnik usvědčen z brutální lži (Jan Ziegler)

Výsledek obrázku pro Sputnik news16. prosince 2017,  10:02

Je třeba poděkovat webu Echo24.cz, který na tuto skutečnost upozornil. Bylo to typické ruské fake news.

Z bezvýznamné akce několika desítek lidí na podporu Koněvovy sochy udělal ruský server stotisícovou demonstraci.

Sputnik je placený ruskou vládou a je jasné, že jeho cílem není seriózní žurnalistika, ale lhaním škodit České republice. Nedávno se u sochy maršála Koněva v Praze konala menší sešlost několika desítek pochybných existencí včetně komunistů a proruských kolaborantů, které protestovaly proti historické pravdě, tedy úmyslu městské části Prahy 6 dát k soše vysvětlující cedulku, že soudruh maršál se také podílel na potlačení maďarského povstání v roce 1956 a na vpádu sovětských vojsk do Československa o dvanáct let později.

Socha maršála Koněva v Praze Bubenči s nastříkanými letopočty.

A tento ruský web napsal, že za sochu Koněva přišlo demonstrovat 100 tisíc lidí, což je nehorázná lež. A je to jasný důkaze toho, že Sputník a jemu podobní pouze lžou v zájmu Putinova Ruska.

Já mám také velkou radost z vlasteneckého hlasování Zastupitelstva městské části Prahy 6, které se nezaleklo výhrůžek a nehorázného vměšování do vnitřních záležitostí České republiky ze strany ruského velvyslanectví a odsouhlasilo umístění vysvětlující tabulky k soše maršála Koněva. Je potřeba být hrdými Čechy, nikoliv poskoky Kremlu.

ZDROJ

Jan Ziegler

Rubrika: 
Autor článku: 


Pojištění.cz - Nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Srovnejte si nabídky pojišťoven a sjednejte si nejvýhodnější pojištění ONLINE.