Skip to content Skip to navigation

Sauna jako nezbytný doplněk do života (PR článek)

lavice-do-finske-sauny.jpg29. května 2020,  11:26

Sauna byla a je nedílnou součástí života všech severských států.

V Čechách také začala být velice populární a dnes již není nikoho, kdo by ji neznal, a mnoho lidí dokonce pravidelně finské sauny vyhledává pro jejich mnohé přínosy. Navíc dnes je již možné mít saunu doma, moci ji využít bez omezení a v kruhu nejbližších.

Příliš mnoho stresu? Sauna!

Stres je dnes slovo, které člověk slyší na každém rohu a cítí na každém kroku. Je jen málo těch, kteří mu dokáží uniknout. Stres je hlavní příčinou za mnohými civilizačními chorobami, které způsobují předčasná úmrtí.

Tělo a mysl jsou úzce propojené a jedno ovlivňuje druhé. Finské sauny díky vysokým teplotám dokáží uvolnit tělo a mysl poté poslušně následuje. Jedná se o jeden z nejefektivnějších způsobů, jak bojovat s chronickým stresem.

Zdravotní potíže? Sauna!

Kromě příznivého vlivu na hlavu plnou stresu, mají finské sauny i velice reálný dopad na zdravotní stav. Díky vysokým teplotám tělo produkuje více bílých krvinek, které jsou hlavní součástí imunitního systému a pomáhají bojovat s nepřátelskými viry a bakteriemi.finska-sauna-do-bytu.jpg

Zároveň zvýšené pocení pomáhá zbavit tělo toxinů a vyčistit zanesené póry na pokožce. Díky tomu se zvyšuje funkce mazových a potních žláz a výrazně se zlepšuje stav a vzhled pokožky a vlasů.

Kde hledat ideální saunu?

Výrobců saun je v České republice již několik. Ideální je vybrat si českou firmu. Výrazně se tak sníží cena, ale především se tím snižuje zátěž životního prostředí, která vzniká při dálkové dopravě. Zároveň tím je podporován talent českých truhlářů, což má dále dopad i na jejich rodiny a celkově na domácí ekonomiku. České firmy, které vyrábějí jen ty nejkvalitnější finské sauny, působí na trhu již patnáct let a mají tisíce spokojených zákazníků. V ideálním případě je také za jednu saunu zodpovědný pouze jeden truhlář, který díky tomu prochází proces od začátku při navrhování až po samotnou stavbu. Sauny jsou díky tomu kvalitnější a truhláři se mohou plně realizovat.

PR článek

Rubrika: 
Autor článku: