Skip to content Skip to navigation

Sociálně, až socialisticky rozmazlení Francouzi, vůbec netuší, která bije… (Vladimír Kroupa)

Image result for francie staávka demonstrace"15. prosince 2019,  11:26

Doslova s otevřenými ústy jsem se dnes dočetl, viz odkaz v blogu, že se Francouzům nechce chodit do penze „až“ v rozmezí 62 -64 let věku.

Někteří z nich dnes dokonce chodí do důchodu v 52 letech...

A to je důvod, proč v současné době probíhají ve Francii mohutné demonstrace a stávky.Tak tomu říkám mazec. Zatímco stárnutí evropské populace už nějaký čas jednoznačně naznačuje, že aby se státní důchodové systémy jednotlivých zemí totálně nezhroutily, bude nutné postupem času přistupovat ke zvyšování věku odchodu do penze, a to i když už dnes v řadě zemí na nárok na „normální“ penzi nedosáhne nikdo před šedesátým rokem věku, rozmazlení Francouzi se mohou stávkově zjevit, že jim někdo hodlá sebrat nepochopitelné privilegium odchodu do penze ve věku, kdy drtivá většina evropské populace ještě musí makat, až se z ní kouří.

Rád bych viděl, kde by chtěli stávkující Francouzi brát stále dokola finanční prostředky na všechny ty jejich ne sociální, ale doslova socialistické vydupávky, které si pro sebe během let vynutili. Navíc ani jim se stárnutí práce schopné populace nevyhne, tím spíše, že se v jejich zemi nachází čím dál více lidí – migrantů, z nichž velikou část do práce nikdy nikdo nedostane, natož aby se podařilo vrátit je zpět, odkud do jejich země přišli. Tím pádem budou čím dál více, protože i oni budou mít děti, zatěžovat sociální systém země.

Nemohu si pomoci, ale já mám ze stávkujících Francouzů čím dál více neodbytnější pocit, že jsou velice platnými potomky socialistické lůzy, která kdysi vzala ztečí Bastilu, která sekala hlavy všem názorovým a „třídou“ jiným odpůrcům, jako na běžícím pásu.

A zase mohou z úst kteréhokoliv francouzského politika někdy zaznít kecy o nedostatečné pracovní morálce a efektivitě v zemích bývalé východní Evropy. Až si francouzský kohout uklidí vlastní smetiště, tak až pak může nahlas kokrhat směrem k východu...

Vladimír Kroupa

Autor článku: