Skip to content Skip to navigation

Soud rozhodl, že šířit nenávist je legální - tedy aspoň tu islámskou (Lukáš Lhoťan)

Výsledek obrázku pro Vladimír Sáňka22. září 2016,  11:41

Konečně můžeme šířit rasismus!
 
Takto reagovali asi někteří lidé na rozhodnutí soudu osvobodit islámského extremistu a bývalého šéfa pražské muslimské obce Vladimíra Sáňky.

Soud totiž řekl, že jediný důvod, proč muslimského extremistu osvobozuje je fakt, že nepropagoval hnutí, ale ideologií. Tedy šířením islámského extremismu v podání knihy předního teoretika salafismu Bilala Philipse se druhý nejvlivnější český muslim Sáňka nedopustil trestného činu jen díky tomu, že propagoval salafistické myšlenky a ne ne hnutí. O nenávisti a konceptu knihy jsem již v roce 2014 psal v tomto komentáři: Neislámské vlády je nutno upřímně nenávidět, píší muslimové v knize vydané v Česku

Je to vysloveně návod pro všechny rasisty, neonacisty apod. Pokud chcete šířit myšlenky rasismu či nacismu nesmíte to dělat tak, aby Vám mohli prokázat šíření rasistického hnutí či neonacistického hnutí, tedy nesmí Vám prokázat organizovanou snahu.

Soudce Vladimír Hermann uvedl, že řešili základní otázku, zda je salafismus hnutí či ideologie. „Senát dospěl k závěru, že salafismus představuje ideologii, nikoli konkrétní hnutí. Trestní zákon nestíhá nikoho za propagaci ideologie, ale za propagaci konkrétního hnutí. To je v podstatě jediný důvod, na základě kterého soud dospěl ke zprošťujícímu rozsudku,“ vysvětlil. Zdroj.

Sáňka je spokojený, vyhrál v tom, že nepůjde do vězení a muslimští extremisté mohou dále šířit své nenávistné myšlenky legálně v ČR, ovšem spokojení jsou i rasisté a neonacisté, protože rozsudek soudu mohou použít ve svých obhajobách, tedy nakonec vlastně opět islamista (Sáňka) pomáhá evropským rasistům a neonacistům, jak krásna to symbióza ...

Sáňka se ovšem asi snaží získat z celého případu co nejvíce ve své mediální PR, když se stylizuje do role mučedníka svědomí: „Pokud by byl rozsudek jiný, tak bychom tu měli první případ, kdy je občan České republiky pronásledován za své přesvědčení,“ reagoval na rozhodnutí Sáňka.

Zde ovšem Sáňka lže, protože u nás bylo již víc případu, kdy byli souzení lidé za své neonacistické, rasistické a nenávistné přesvědčení, jenže jen Sáňkova islámská nenávist našla zastánce a obhájce v řadách multikulturalistů, levice a třeba i u slavného bojovníka za toleranci profesora Halíka či skupinu kolem mezinaboženského dialogu na Evangelické teologické fakultě v Praze. Co na tom, že Sáňka schvaluje sebevražedné útoky Palestinců na izraelské civilisty, vždyť podle něj to není extremismus, tak proč by se měl cítit jako extremista?

Co ovšem o díle, které Sáňka propaguje a tak vehementně hájí, říkají odborníci? podle českého odborníka a soudního znalce Pavla Ťupka: „Vysloveně vybízí k nenávisti vůči neislámským vládám, což je doktrína, kterou právě šíří radikální islám. Tato kniha, Základy tauhídu, je v podstatě dokladem knihy o jedinečnosti boží, která sloužila jako takový učební text pro wahhábitské hnutí, které bylo velmi radikální,“ vysvětlil. Zdroj.

Spokojený a namyšlený Vladimír Sáňka, může dále pokračovat ve své práci šíření islámského extremismu.

Lukáš Lhoťan

Rubrika: 
Autor článku: