Skip to content Skip to navigation

Sovětská okupace skončila, stála nás přes tisíc miliard korun (Jan Ziegler)

22. června 2016,  06:45

Přesně před 25 lety 21. června 1991 kdy od nás odjel poslední vojenský transport Sovětské armády.
Sluší se spíše mluvit o ruské okupaci, protože za Sovětským svazem se skrýval mix ruského nacionalismu a komunismu.

Je třeba skoncovat s bludem, že generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu Leonid Iljič Brežněv byl Ukrajinec. Je to lež a je rovněž jasné, kdo ji vědomě šíří. Brežněv se sice narodil na Ukrajině, ale v rodině ruských přistěhovalců z Kurské oblasti v Rusku. Takže to byl etnický Rus.

Blog dobřichovického místostarosty Michaela Pánka k této události je perfektní. Přesně popisuje situaci ohledně třiačtyřicet let trvající sovětské okupace. V roce 1968 nám byla sovětskými agresory vnucena smlouva o dočasném pobytu jejich vojsk na našem území. Mezi lidmi tehdy koloval vtip. „Den trvá 24 hodin, rok trvá 365 dnů, a jak dlouho trvá dočasno?“ Tak nyní už to víme. Myslím si však, že ještě v říjnu 1989 většina z nás nevěřila tomu, že Sověti od nás někdy odejdou. Nakonec se tak stalo bez jediného výstřelu, což lze považovat za velký zázrak. A byl to pádný důkaz toho, že SSSR alias ruská říše byl ve skutečnosti kolosem na hliněných nohou.

De facto ruská okupace nám způsobila škody v přepočtu na současné poměry za zhruba tisíc miliard korun, které nám už nikdy nikdo nevrátí. Kvůli ní zemřely téměř tři stovky lidí, jejichž životy nejdou penězi vyčíslit.

Nejhorší však je chování některých současných ruských představitelů, kteří se snaží tuto ohavnost bagatelizovat. A dokonce ruská státní televize natočila loni dokument hájící tento brutální čin. To je nepřijatelné. Je to ovšem obecný trend Kremlu, který nekriticky přehlíží ruské komunistické zločiny v Polsku, Pobaltí, v Československu a dalších zemích. Je proto důležité je neustále lidem připomínat.

ZDROJ

Jan Ziegler

Autor článku: 

Komentáře

Opět štvavý článek,který jede v kampani na objednávku,jak poškodit Rusko.Záměrně se mlčí o tom,ze nebýt Ruska,dnes tu třeba ani nejsme.I autor tohoto"senzačního"článku,si to se svojí malou kapacitou mozku už neuvědomuje.Stále se budou pitomci hrabat v minulosti..Co takhle napsat,kolik stáli okupace a války západních států?Kolik nevinných a mrtvých bylo?Autoři těchto štvavých článků..Hlavně že to sype,co?A propaganda jede..

Obrázek uživatele jany007

A nezapoměl tady někdo na to, že to byl Sovětský svaz kdo spolu s Hitlerem měl uzavřený vojenský pakt, kdo nechal cvičit německé vojáky na svém území, kdo dodával Německu suroviny a kdo s Hitlerem napadl Polsko?!

A opět..Jeden chytrolín..Těch paktů bylo mnohem víc i ze státy ze západu..Rusofobové mají všichni naučené štvavé fráze jedním směrem..Je to smutné..i ten boreček jany007..Tu nemusel být..Ale je,kůli Rusům..Ale všichni démonizujte Rusko..Chytráci.. Nemá cenu tu ztrácet čas.

Obrázek uživatele jany007

No kvůli rusákům tu určitě nejsem, naopak můj prastrejda tu není kvůli rusákům, protože ho jeden zastřelil, když šel bránit pratetu kterou druhej znásilňoval! A o tom, že Stalin pomohl Hitlerovi začít WW2 a že předtím napadnul Finsko a zabral Pobaltí není pochyb!

Bohužel takoví jako jany007,kteří neustále štvou žvatláním naučených prahistorických tlachů a neustále vytváří démony z Ruska..Jsou lidé,kteří vytváří neklid,ale i války a zlo ve světě..Trošku se proberte a myslete trošku,neb vás zloba a zpátečnické myšlení uvádí do posměchu.Tím jsem zkončil,se štváči tu nebudu ztrácet čas.

Obrázek uživatele jany007

Zpátečnické myšlení , štváči?! Kde jsem to již slyšel?! Počkat!!! Rudé právo!!! Tak pak je to již vše jasné!!!:)

Tak jsi se odhalil..Hodně toho pamatuješ,chudáčku jany007 a hodně tě to poznamenalo na mozku..Nebo nepamatuješ a jen jsi oběť nějakého zneužívání v dětství..Tak jako tak,nežvatlej stále kopírované fráze z minulosti a přemýšlej rozumně,ne jako idiot.To je vám bohužel rusofobům podobné..Když se řekne válka a smrt..To se ti zrychlí tep,viď?jste chudáci,

Možná byste měl lepší se držet toho, čím jste uzavřel minulý příspěvek.
To bylo myslím hezké předsevzetí.

Obrázek uživatele helena-kr

jany007 nemůže znát z vlastní zkušenosti Rudé právo .Teda pokud nelhal o svých současném studiu v USA . Ačkoliv pokud sleduju časy jeho přihlašování tak nevím nevím .Ale třeba má zvláštní životní rytmus a v tý americe ožívá o půlnoci

Obrázek uživatele jany007

Helenko, ročník 78 takže rudé právo pamatuji, a teď jsem již zase 4 měsíce v ČR, po 13 letech.:)

Obrázek uživatele helena-kr

aha takže věčný student a doby přihlášení sleduju déle než 4 měsíce

Obrázek uživatele jany007

Tak věčný student, ne tak docela, nestudoval jsem celých 13 let. :) A ono když jste v USA v baru a je 2 ráno, tak se občas přihlásíte a jsou i lidé, kteří o víkendu můžou být vzhůru i do 4 ráno, takže to jsou asi ty Vaše logy, paní Holmesová!:)

Obrázek uživatele helena-kr

vy jste přímo génius při studiu sedíte v baru celé noci a v jedenácti čtete rudé právo Jinou povídačku nezvládnete ?.Ono kdy člověk lže musí si pamatovat co a nespoléhat ,že jiní mají krátkou paměť.

Obrázek uživatele jany007

Co to zase melete za kraviny?! Já reagoval na to Vaše tvrzení o logech! Že se Vám nezdá, že jsem se přihlašoval v noci!!! Tak znova pro pomalejší! Když jste v baru v noci, není problém se přihlásit na mobilu a podívat se na ty Vaše lži a hlouposti co tu plodite! A ano, kolikrát se stalo že jsem se učil v noci, a nebo i v baru! Vy jste opravdu jednoduchej človíček!:))) Ale zase by tu bez Vás nebyla sranda, to přiznávám!:))

Obrázek uživatele jany007

A ano, bohužel jsem v jedenácti musel číst Rudé Právo, protože nás nutili, když bylo nějaké výročí, přinést do školy denní tisk a předčítat co se zase socialismu povedlo! A to že je někomu jedenáct let, neznamená že si nepamatuje co vycházelo za tisk.

Obrázek uživatele helena-kr

a zase kecáte .Mát děti zhruba stejně staré takže vím co ve škole byly za aktivity a úkoly ale rudé právo tam nějak nefigurovalo .nedělejte bububu a nestrašte ty co stejně jako vy víte prdlajs jak se žilo

Proč sledujete doby přihlášení? To mi fakt hlava nebere.

Obrázek uživatele helena-kr

třeba pro to abych se ujistila ,že ten co mě neustále napadá jako lhářku lže a soudí podle sebe

Obrázek uživatele jany007

Jasný, lhal jsem v tom že jsem žil ve státech a Vy jste na to přišla tím, že jsem se sem přihlašoval když byla ve statech noc a já měl spát!:)))to je kujon ta Helenka, takhle mě odhalit!:)))

Válka je mír.
Svoboda je otroctví.
Nevědomost je síla.

Kdo ovládá včerejšek, ovládá zítřek.

(+ dodatek pro čr)
Nenávist je láska.
Hloupost je ctnost.

Na věci co říkáte nemá cenu reagovat, jste obyč. Ruský troll a překrucujete, bagatelizujete a urážíte. A ve skutečnosti většině lidí, kterým se jen nechce zde registrovat je z toho co píšete buď k smíchu a nebo k pláčí a nebo kombinaci tohoto. Proč neodepisuji konkrétně na nic o čem píšete? Protože to je jak se hádat s Kim Čong Unem, že není všemocný bůh. :D :D :D :D :D

"Stultus semper erit stultus."

Obrázek uživatele helena-kr

vy máte patent mluvit za jiné?

Obrázek uživatele holcman

Vikin, ty jsi nefalšovaný bolševický zmetek a prachsprostý provokatér. :-(

holcman a ty jsi ubožák,který jak občas sleduji, štve a omílá hlouposti a štvavé příspěvky na více stránkách..Typuji tě na nevyrovnanou osobu s dětstvím,kdy tě asi nikdo neměl rád..Najdi si prosím jinou činnost,možná jsi ale jen v ústavu a máš za dobré chování přístup na internet..Což je špatně..

Obrázek uživatele jany007

Ježíši, to je tak super že se tu objevil vikin! S Helenkou je taky sranda, ale tohle je jinej level! Musí být recese, protože proti tomuhle toku myšlenek, co tu ukazuje vikin, je i Helenka největší myslitelkou 20 století!!! :)))

Ty se jany007 raději už neztrapňuj:-)Jsi jen hloupý člověk,který umí jen pomlouvat a dělat dusno.Jsem přesvědčený, že Helenka tě převyšuje intelektem o 100%

Obrázek uživatele jany007

Jeeee, on se nám vrátil! A hned má člověk veselejší náladu! Tak čímpak nás pobavíš dneska soudruhu?!:))))

Zklamu tě,ale ničím tě nepobavím..Protože bys stejně nic nepochopil..Taky neumíš nic jiného než-soudruhu,bolševiku atd..Víc ti mozková kapacita a tobě podobným,kterým tu občas příjdu odpovědět nesahá..

Obrázek uživatele jany007

Nezklamal jsi, neboj. Zase jeden povedenej vtip!!!:) Co komentář to perla, jen tak dál!:)))

Obrázek uživatele holcman

:-) Výborně Miroslave Václavku, výborně! Přilákal jsi článkem, jak na mucholapku, i rusofilního troubu a provokatéra, jenž se zove "vikin" a vytočilo ho to. Znal jsem dříve taky jednoho podobného prokremelského elementa, který měl podobnou přezdívku "Vikina". Taky šmejd.

Nedalo mě to a musel jsem se aspoň na chvilku vrátit..Měl jsem správné tušení,že blbečci s hloupým mozkem tu budou vylejzat z nory a mít pré..Jen co se odhlásím..To je totiž zvláštní nálepka těchto zbabělých rusofobů typu holcman,jany007 či opravdu úsměvný "LiberalDemocracy"..Jste chudáci,kteří si přejí napětí a chaos ve světě,bídu lidí na úkor vašeho blahobytu..,či z válek,chaosu a záměrného štvaní nějak profitujete..Nebýt takových lidí jako vy,je ve světě klid a mír..

Obrázek uživatele echo.3

Tak si do sveho smirackeho seznamu napis klidne i me, rudy smejde. Felix se o tobe vyjadril spravne a jasne, o tom neni pochyb.
:o)

Aha,echo3..Ty jsi asi holcmanova tisková mluvčí a ne jen to:-)..No nic holky,chyťte se spolu za ruce a nahé se proběhněte po rozkvetlé louce..Třeba se vám v makovici rozsvítí.Na nic jiného než nadávky typu rudý šmejde vaše kapacita mozku nestačí.Jste jen ubozí štváči kteří jen vytváří chaos a dusno..

Obrázek uživatele echo.3

:o)
Mirek proste umi a rudi vypatlanci pak jen cumi.

Obrázek uživatele holcman

Oprav si, Honza umí! Ať nejsme oba za blbce. :-)

Za blbce a ještě k tomu korunovaný jste stejně,o tom žádná..To už nezachráníš..

Obrázek uživatele jany007

vikin, vikin, vikin!!!:))) Dej do placu zase nějaký vtip! To že blbec nazyva někoho jiného blbcem je blbé a ne vtipné! Tak tam hoď zase něco o štváčích!:)))

Jany007,jany007,agente007:-)Zase ti v omezeném myšlení nedošlo,že to co vám píšu milí rusofobové..Tak není legrace ani vtip :-)Ale jestli má takto dušička pokoj,protože to myšlení a správný pohled na věc vám prostě chybí..Tak také dobře.Nemusíš moc přemýšlet,máš úsměv na tváři..A to je hezké a lidské pozitivní počínání:-))I když mě trošku mrzí,že prostě nejste schopni pozitivně vnímat okolí svojí kapacitou a převažuje u vás stále zloba a frustrace s minulosti.Tak se zatím mějte molodci..:-)

Obrázek uživatele helena-kr

pozoruji tuto debatu a ..Pochop ,že s lidmi, kteří uznávají opilce a hulváta havla coby vzor ctnosti ,dementního nedouka vzorem inteligence a noblesy,loupežní vrazi jsou hrdiny a národ co prolil potoky krve aby nás zbavil hitlera mají za okupanty ,nelze diskutovat na jejich primitivní úrovni.

Obrázek uživatele jany007

A Vy nám tu zase obdivujete masové vrahy a diktátorské režimy! Tak kdo je víc?!:)))

Obrázek uživatele helena-kr

jak můžete tvrdit co obdivuji .těmi masovými vrahy při vaši "moudrosti "nejspíš myslíte komunisty .Kde jim vzdávám nějaký obdiv vy mluvko .Akorát tvrdím,že za nich byl národ svobodnější a žilo se lépe obyčejným lidem .Mluví pochopitelně pouze za ČSSR aby nenastala nějaká mýlka.Diktátorský režim nastoluje a to tvrdě Brusel A taky neobdivuju zbabělce co podřežou bezbranného člověka aby získali zbraně k loupežným přepadům.Vy z vrahů děláte hrdiny . Vy ze zrádců národa děláte modly . Vy z megazlodějů děláte poctivce .Měl byste se stydět a ne ještě na svoji zvrhlost být pyšný

Helenko,Vy jste tady na těchto stránkách koukám asi opravdu jedna z mála normáních a inteligentních lidí:-)Já se zaregistroval náhodně,když jsem si přečetl dva štvavé články..Bo jsem to nevydržel a musel jsem tu trošku v tom bahýnku zlosti udělat trošku vítr.S těmito lidmi typu jany 007,holcman apod.nemá cenu dlouze komunikovat.To je jako když házíš perly sviním..Říci svůj názor,trošku jim tu nabourat ten jejich zlostný a nenávistný smrádek a s úsměvem odejít:-)Klaním se madam Helenko a hezký víkend

Obrázek uživatele helena-kr

dík za přání hezkého víkendu .Určitě si ho nenechám zkazit zapšklýma havloidama .Ale docela mě baví píchnout do vosího hnízda a pak pozorovat jak se vztekle rojí a bzučí .

Obrázek uživatele jany007

To máš pravdu že je tu pořád frustrace z minulosti, čtyřicet roků komunistické vlády slušného člověka určitě štvala! Ale to nemění nic na tom že jsi komik a že mě těma svejma "vtipama" bavíš!!!:)))

Ne,kdepak agente 007Bonde:-)Opět se mýlíš..Koukám že tvá hlavička opět nepochopila,že jsem psal o tobě a zbytku rusofobů a nenávistných chudáčků.Jsem o dost starší malčik než ty..Žil jsem v USA v Rusku i v západní Evropě..Ale tolik blbečků,co se rýpe v minulosti a stále to jedním směrem omílá a asi se tím i ukájí,co tady v Čechách a příkladem i na tomto serveru..Jsem nikde nezažil.

Obrázek uživatele jany007

:)))) Ty nezklameš, a pak že pan Menšík je nenahraditelný! Ty jsi ještě větší komik a bavič! Jen tak dál!:)))

:-) :-)Dík za kompliment.Ty určitě nejseš tak špatnej,jak vypadáš..Jsi jenom zkaženej..Ale ještě mladej a neznalej světa..Ještě myslím není pozdě,aby jsi byl hodný a slušný člověk:-)

Obrázek uživatele echo.3

Jany, srovnani s Mensikem, to jsi opravdu vinovi nahral na smec. Na Mensika nema vikin ani nahodou. Howgh!

Obrázek uživatele jany007

Trošku jsem to asi opravdu přehnal!:)) Ale chtěl jsem ho popošťouchnout ještě k lepším výkonům! Vždyť ten chlapec má talent! Takové fantasmagorie, absurdity a komediální výlevy to jen tak nikdo nevymyslí!:)))

Znovu to jen zopakuji jany007,aby jsi to pobral..Jsem rád že se bavíš,však tobě stačí málo..Stejně nechápeš souvislosti.A jak už jsem řekl,ty nejsi špatný kluk jen jsi asi vyrůstal v prostředí,kde tě nikdo neměl rád nebo tě málo chápali.Ty,protože jsi nemocný a zaslepený zlobou mě na to budeš tvrdit,že jsi měl špatné dětství a dospívání kůli komunistům a rusům,viď chudáčku.Vše se dá léčit jany007,i pokřivená duše..

Obrázek uživatele jany007

No a vidíš, Ty náš komiku, jak moc se mylíš. Já měl krásné dětství, a to nejen díky milující rodině ale i díky komunistům! To jsem nikdy netajil! Takže zase trefa vedle! Tak s čím přijdeš teď?! :)))

Stránky