Skip to content Skip to navigation

Spojené státy se nevměšují, ale Asada sesadí (Radomír Dolanský)

18. března 2015,  17:20
 

Éterem zpravodajským, mediálním a také internetovým, blogosférou pak zvláště, poletují stále tvrdší vášně, kdopak je to na Zemi ten největší Zlobr. V České republice jde o boj Rusko versus USA.

 

Na základě oficiálních zpráv, které se zuby nehty drží americké verze „pravdy“, je Rusko stále stejný a nebezpečný uzurpátor. Ale po oficiálním prohlášení Johna Allena má americká všeobjímající spravedlnost a demokracie trochu jiné kontury.

Podle vyjádření amerického generála Johna Allena, Spojené státy nebudou považovat prezidenta Sýrie Bašára Asada za součást budoucnosti Sýrie. Kdože to tady říkal, že se USA nikdy nevměšovaly do politiky cizích států? Pokud to někomu uniklo, tak právě vojenské napadání Sýrie bez souhlasu jejího prezidenta trvá již několik dlouhých měsíců. A jak je vidět, Spojené státy, které by nedemokraticky a bez rozhodnutí Rady OSN ani křivým slovem nenapadly svrchovanost cizího státu, už mají hezky vymalovanou i budoucnost Sýrie – bez Asada.

V podstatě stále stejný scénář blízkovýchodního revolučního boje, který si údajně vynutili sami občané všech postižených států. A zatím, co se v Evropě řinčí zbraněmi, pořádají se, zcela nesmyslnou jízdou skrz Evropu, přehlídky pro přitroublé válečné štváče, Spojené státy se svými nohsledy ječí: „Rusko fuj!“, a v tichosti si ono fuj tvoří taktéž. Studená válka, která dnes opět existuje, ekonomicky zruinovala Sovětský svaz. Nyní si stejným způsobem zruinujeme dobrovolně ekonomiku Evropy. První signály, růst dolaru vůči euru, jsou již skutečností.

Je úžasné, jak současné mainstreamové mínění vnímá spravedlnost. On Asad určitě není žádným vzorem demokratického politika. To však žádný stát neopravňuje k napadení svrchovaného státu. Děje se zde přesně to, co v případě, kdy řve zloděj, chyťte zloděje. Nebo je v tom snad něco jiného než boj za spravedlnost? Ano, dnes je možné vše omluvit bojem proti Islámskému státu, ale NATO a USA bombardovaly Sýrii již v době, kdy ještě žádný IS neexistoval.

V euroamerickém myšlení vzniká velmi zajímavá představa o rovnosti, spravedlnosti a také nebezpečnosti. Máme zde špičkově vyzbrojené Spojené státy a Evropu přecpanou základnami NATO a USA. Rusko je doslova obklíčené těmito základnami. Ale přesto je tou největší hrozbou pro celý svět jeden jediný stát – Rusko. To samé tvrdil Hitler a mezitím obsazoval jednu zemi za druhou. Díky okupaci v roce 1968 je řada občanů svolná k dobrovolné okupaci vojsky, které nám naprosto stejně jako ta předchozí budou tvrdit, že je to pro naše dobro.
Čím se měří zlo, když čtyři padlí vojáci Ukrajiny jsou podle politiků větším nebezpečím pro svět než 10 000 měsíčně zavražděných civilistů sektou Boko Haram?

Radomír Dolanský

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele hanick

Hezky vyhmátnuté téma !!!*good*