Skip to content Skip to navigation

Švédsko koupí systém Patriot na obranu proti balistickým střelám

Fórum: 

Výsledek obrázku pro patriot protivzdušná2. srpna 2018,  17:42

Švédská armáda dostala od vlády zelenou k nákupu systému protivzdušné obrany Patriot.

Má zemi zajistit obranu před taktickými balistickými střelami. Na nákup čtyř baterií systému Patriot dostane armáda 10 miliard švédských korun. Současná protivzdušná obrana už podle armády nevyhovuje. 

„Je to jedna z nejdůležitějších schopností, kterou musíme rozvíjet,“ uvedl náčelník generálního štábu švédské armády Karl Engelbrektson. Armáda ve čtvrtek dostala od vlády souhlas k nákupu čtyř baterií systému a zatím nezveřejněný počet střel za maximálně 10 miliard švédských korun (v přepočtu asi 24,8 miliardy korun).

Švédsko nákupem střel Patriot získá velmi výkonný zbraňový systém. Pro stejný se na jaře rozhodlo také Polsko. Žádná ze zemí ve střední, východní a severní Evropě ani v Pobaltí takovým komplexem nedisponuje. Z evropských spojenců mají Patrioty ve výzbroji pouze Německo, Nizozemsko, Řecko a Španělsko. O nákupu uvažuje Rumunsko.

číst dál


Obrázek uživatele jany007

A Rusko kňučí že je to provokace, to nevymyslíš! To je jako mít souseda, který již vykradl několik vašich sousedů, tak si pořídíte extra zamek na dveře a na zahradu psa ale ten soused zloděj začne řvát že je to provokace, že to nesmíte!