Skip to content Skip to navigation

Tak to Islanďané napráskali pyšným Čechům (Pavel Jurutka)

1. září 2015,  16:53

Nikoliv ve fotbale. Řeč je o spontánní nabídce obyvatel Islandu poskytnout nešťastným uprchlíkům ze syrské války azyl, postel, práci i chléb islandský. Jaký kontrast ve srovnání s odmítavými pyšnými Čechy.

A nejen chléb na Islandu vezdejší. Tamní akademička (nevíte někdo, co to je?) se vyjádřila o uprchlících tak, že jsou to prý lidské zdroje. A že mají zkušenosti a kvalifikaci, a že to budou, cituji: "... naši budoucí životní partneři, nejlepší kamarádi, spřízněnci. Může to být bubeník v kapele našich dětí anebo náš příští kolega, Miss Island roku 2022, tesař, který nám konečně dokončil koupelnu, kuchař v kantýně, hasič, počítačový génius nebo televizní moderátor." Konec citátu.

Tak nevím, ale mám pocit, že v oblasti nazývané "Západní kultura" začínají žít lidé s fatálně jiným viděním reálných věcí. Opravdu se vám zdá, když vidíte jakékoliv záběry z pohybu migrantů dovnitř naší kultury, že jsou to lidé kvalifikovaní a se zkušenostmi, které jsou uplatnitelné v našich podmínkách? Nejsou to náhodou jenom lži krásných lidí? Jistě, že mezi nimi může být několik studovaných jedinců a je docela možné, že je mezi nimi i určité procento lidí, kteří skutečně utekli před smrtí a zotročením. Drtivá většina je ale klasických ekonomických utečenců a můžeme jen doufat, že teorie o invazi silámských bojovníků je jen spekulací vystrašených občanů zmanipulovaných internetovými videi.

Na Islandu jsem byl a pokud se tam nějací migranti dostanou, například na základě povinných kvót, které se nikoho neptají, kam opravdu chce a defacto zacházejí s lidmi jako s materiálem, pak se mají na co těšit. Na Islandu je půl roku tma, furt je tam zima (v červenci se zřídka teplota dostane přes 10 stupňů), furt tam fičí nepříjemný vítr, furt tam chčije a široko daleko až na malé výjimky jsou jenom šutry a univerzální šedá barva. Jenom kolem farem u pobřeží je trochu trávy a nějakej keř. V Německu je taky v zimě zima, ale migrant-afroameričan (tedy černoch), který "vyfasuje" jako svůj nový ráj Island, je v .... nelichotivé situaci. Island je nádherný a Islanďané jsou moc příjemní lidé, tedy pokud to tam ustojí a neodjedou na pramici na širé moře s výrazem starého Brúny. Je tam prostě kosa, i pro nás a to my jsme na Valašsku na ledacos zvyklí. Ale černoši?

A tak si myslím, že jediný, kdo z toho vyjde s pocitem vítězství, je ona zmiňovaná akademička (a pár politiků sbírajících laciné multikulti hate free body), která se nyní jistě topí v pocitu hrdosti nad sebou samou, sledujíc pochvalné diskuze na webových stránkách své dobročinné aktivity. Nakonec kvůli stejnému pocitu posílají lidé do Afriky mouku, krmí neduživé klokaní mládě nebo si věší na krk cedulky s nápisem #přijímám, ačkoliv ve skutečnosti nepříjímají vůbec nikoho a už vůbec ne jakoukoliv zodpovědnost.

A tak si myslím, že jestli něco potřebujeme, tak jsou to v Evropě razantní akceschopné vlády, které celý migrační proud zastaví, sednou si na zadek a domluví se, jakým způsobem vypráskají ty primitivy z IS (i z Evropy) a ihned začnou v rozumných lokalitách v Africe stavět záchytné zóny pro uprchlíky. Komfortní, bezpečné a schopné nechat ty lidi nějakou dobu přežít na slušné úrovni bez strachu z každé minuty života. Myslím, že když se podíváme na platy bruselských zbytečno-ouřadů a vůbec náklady celého toho cirkusu, může jenom EU saturovat i stovky tisíc uprchlíků celé roky. A na tohle jistě rád přispěje i každý Čech i nad rámec své daňové povinnosti. Z toho by vyšli vítězně nejen uprchlíci, ale i občané Evropy a nakonec po zásluze i ti politici.

Pavel Jurutka

Autor článku: