Skip to content Skip to navigation

Tak policie chce zase zvýšit tresty (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro pokuta27. listopadu,  9:35

Už to ani nevnímám. Řídíte bez řidičáku? Zaplatíte deset tisíc! Nebo dvacet? Ono je to úplně fuk. Notorici budou stejně jezdit bez něj.

A tak to bude se vším. Zvýšit se mají pokuty za překročení rychlosti, telefonování za jízdy, řízení pod vlivem. Pokolikáté se už represe zvyšují? A vede to někam? Nevede.

Jediný efekt je takový, že i když celý rok řídíte vzorně, tak se jednou zamyslíte, překročíte rychlost o 20 kilometrů a rodina může týden zapomenout na nějaké radovánky. Navíc jste terčem posměchu všech svých známých, kteří okázale celoročně tu rychlost nedodržují.

Nebo Vám dají dýchnout ráno kolem šesté (zažil jsem osobně minulý týden u Čáslavi) a když Vám najdou nějaký zbytkáč, tak si díky represím můžete rovnou hodit mašli. A ti profesionální ožralové budou pod vlivem alkoholu stejně jezdit dál.

Jediné, co by pomohlo, by byla viditelná policie. Jako třeba v USA. Ne číhat za bukem a kasírovat, třeba za projetí stopky rychlostí kroku. Jaká hrůza! Ale postavit se k té křižovatce a být u ní vidět. Každé auto pak na té stopce zastaví.

I odstavené policejní auto budí respekt a každý při jízdě kolem něj zpomalí a i ten mobil odloží. Jenže to není styl práce České policie.

Tomáš Flaška

Autor článku: