Skip to content Skip to navigation

Tak teď jsem na Romana Prymulu zvědav (Tomáš Flaška)

Tomáš Flaška15. října 2020,  16:47

Půjde na Hrad, nebo nepůjde, když to sám zakázal? Toť dilema a tohle mu asi závidím nejmíň. Jako jeden z mnoha dalších se stává hračkou vrtošivého staříka na Hradě.

Již s předstihem mnoha měsíců náš moudrý pan prezident oznámil, že Romana Prymulu vyznamená za zvládnutí první vlny epidemie. Jenomže situace se nějak zvrtla a i sám Roman Prymula ve včerejším televizním projevu konstatoval, že ne vše udělal správně a víceméně se národu omlouval.

V mezidobí musela vláda, na podnět ministra zdravotnictví Romana Prymuly, opět zavést restriktivní opatření, včetně zákazu shromažďování více osob.

Nás hradní pán si ale takové omezení svobody nenechá vnutit. Pro něj to přeci nemůže platit, a oslava s předáváním metálů musí být, i kdyby mrazáky na mrtvoly nestačily. Stejně to budou jen ti umělci a živnostníci, co by zkrachovali i bez koronaviru. Jeho úmysl se mu pokusil rozmluvit předseda vlády s ministrem vnitra, ale náš rozumný pan prezident necukl. On přeci neustupuje, to by ztratil tvář! Tak ceremoniál s vyznamenáním bude. To je klasické papalášství, dodávám já.

A teď tedy pan ministr zdravotnictví buď dodrží své vlastní nařízení a pro medaili si nepřijde. Nebo si pro ni půjde, ale pak je to o tom, že káže vodu a pije víno a nemůže se divit, že z něj lidé mají akorát legraci. Na tohle jsem opravdu zvědav.

Tomáš Flaška

Autor článku: