Skip to content Skip to navigation

Tak vážené ANO, ta komedie nemá chybu (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro bureš babiš2. listopadu 2017,  14:08

Nejdřív pan Hlavatý, který svým zvolením do Poslanecké sněmovny, chudák, byl donucen opustit své teplé místečko v Senátu.

Nikdo ho neinformoval a on se cítil podveden těmi preferenčními hlasy, které ho do sněmovny dostaly.

Člověk by i slzičku zamáčkl, jak mu musí být pana poslance líto. Pro něj jsou teď asi nejhorším strašákem předčasné volby, které nejsou zase až tak nereálné, a nemusel by nutně třeba projít. Tak se už nechal slyšet, že na své opuštěné senátorské místo bude pro jistotu opět hned kandidovat.

Následován byl hejtmankou Jermanovou. Ta po svém vykroužkování nahoru mandát také složila a prohlásila, že zůstane hejtmankou.

Oběma by bylo symbolicky potřeba položit otázku: tak proč jste tedy kandidovali???

O obou případech jsem již napsal blogy (zde a zde) v naivním domnění, že tím to celé končí. Ale to jsem ještě netušil že ta fraškovitá komedie bude mít další pokračování. A skutečně to dokonale graduje.

Další tři hejtmané za ANO Vondrák, Okleštěk a Vildumetzová dostaly od vedení ANO pokyn, že si mají vybrat, zda budou v Poslanecké sněmovně, nebo zůstanou hejtmany. Pokud by chtěli zůstat hejtmany tak opět pokládám svou naprosto logickou a je vidět že velice často používanou otázku: Tak proč jste tedy vlastně do Parlamentu kandidovali???

Dva z nich si to prý rozmyslí, ale ten třetí tomu zasadil korunu. Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk uvedl: "Výzvu vedení ANO beru na vědomí, budu o tom přemýšlet. Zůstává tady i to stanovisko, o kterém jsem mluvil dříve. Jde o preferenční hlasy, které jsem získal, a výhodu provázanosti obou činností, to stále platí. Nicméně výzvu vnímám a beru na vědomí. Nebudu však nyní dělat žádné kroky." A pokračoval: "Musím to nyní posoudit s kolegy. Ale preferenční hlasy, které mi lidé dali, mi říkají, že nemají problém s tím, co dělám. Musím to ale ještě zvážit. Dělám na obou dvou frontách, snažím se dělat maximálně a myslím si, že i ten výsledek je trochu odrazem. Kdyby lidé nebyli spokojeni s tím, co dělám a jaké funkce zastávám, tak by nám to asi spočítali a neměl bych preferenční hlasy." uvedl.

A aby bylo jasno kam se asi jeho uvažování ubírá, tak na závěr dodal: "Je to kombinace, která mi usnadňuje práci.

A je to. Není nad dva tučné platy. Bravo!

Doplněno 01.11.2017 v 19:50: ANO v tom není samo. I hejtman Libereckého kraje Martin Půta chystá naprosto stejnou rošádu - zdroj. Pokud se nepletu je trestně stíhaný stejně jako Andrej Babiš. Bohužel toto vše nesvědčí jen o kvalitě těchto politiků, ale především o kvalitě jejich voličů.

Tomáš Flaška

Autor článku: 


Pojištění.cz - Nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Srovnejte si nabídky pojišťoven a sjednejte si nejvýhodnější pojištění ONLINE.