Skip to content Skip to navigation

Ten Putin, to je ale fakt ..... (Pavel Břetislav Reichl)

20. září 2015,  11:44

Takže zatímco český mainstream nám včera valil do hlavy zprávy o jednání  Ruska s Běloruskem a jako výsledek má být stavba ruské základny v Bělorusku, zahraniční mainstream odsuzuje Putina za jeho aktivity v Sýrii.

Dlouho jsem si tak přemýšlel proč ruské současné jednání v Sýrii leží tak strašně moc západnímu světu v žaludku a právě včera večer jsem našel zřejmě ten důvod.

Zatímco, jak píší výše, český mainstream informuje o ruské rozpínavosti, Rusové během tří dnů postavili a dokonale vybavili uprchlický tábor pro tisíc uprchlíků přímo v Sýrii.

Nejenom, že Putin ukázal celému světu, že je možné se postarat o válkou strádající lidi přímo v zemi kde zuří válka, ale ještě navíc nemají problém přiznat celému světu, že není v jejich silách se postarat o šest milionů lidí bez domova v současné Sýrii.

Evropa se zmítá v chaosu. V chaosu z migrace. A pro novináře a politiky je daleko aktuálnější sdělení lidem, že Putin jednal s Lukašenkem. To už vážně vypadá jakoby si z nás skutečně dělali nejen legraci, ale i pokusné králíky.

Komu se nehodí do krámu ruská vojenská přítomnost a pomoc strádajícím lidem v Sýrii?

Rusko staví další tábory a vyzývá Západ aby se připojil, protože to je jak vidno jedna z mála cest k záchraně Evropy. Ale ouvejs Západ nejen že nemá zájem, ale hlavně o celé ruské humanitární záchraně mlčí. A tak je skutečně nejvyšší čas se začít ptát a zjišťovat kdo má celý momentální stav v Evropě na svědomí a komu přináší nejen finanční uspokojení.

A hlavně Putin ukazuje Evropě, že se dá žít v klidu a přitom pomoci komukoli.

Putin leží pro svou neochotu vzdát se svého evropského vlivu nejednomu západnímu politikovi hluboce v žaludku. Poslední pokus s Ukrajinou nevyšel a chudáci lidé na Ukrajině zůstali ponecháni v chaosu, bídě a rozbořených městech. Proč? Protože bylo potřeba ukázat jak je ten Putin špatný a zlý.

A když někteří odvážní politici v Evropě vyzývali ke spolupráci s Ruskem v otázce uprchlíků, jejich hlasy se ztratily v propagandě. Propaganda nám našeptávala, že Putin se dostavil do Sýrie hlavně proto, aby podpořil Asada.

Už po pár dnech je ale nadevše jasné, že Rusko myslí boj s IS vážně a nechce se pouze zviditelnit, ale především chce pomoci obyčejným Syřanům.

A opět je potřeba se ptát komu to vadí? Komu vyhovuje válečná krize v této oblasti? Kdo profituje z tohoto lidského meganeštěstí? Kdo má potřebu nastolit v Evropě chaos a rozbroje mezi evropskými státy?

Takže za mne mohu s čistým svědomím napsat, že držím Putinovi v Sýrii palce. Jak se na internetu, samozřejmě, že ne v mainstreamu, můžete dočíst, ruská přítomnost vyvolala v radikálních islamistech paniku a strach. Nepřijde vám to divné jako mně? Spojenci už drahný čas bombardují islamisty a ti posilují, a v okamžiku, kdy Rusko vybuduje první základnu tak u radikálních zmetků nastane takové zděšení?

Tady je také asi potřeba začít se ptát proč má IS z Rusů takový vítr a ze spojenců legraci..

Možná už nyní tuší, že Rusové neshodí žádným omylem na jejich pozice zbraně a jídlo. Možná už si plně uvědomili, že skutečná válka pro ně začala až nyní s příchodem Rusů.

Uvidíme. V každém případě Putin ukázal celému světu, že pomáhat se dá lidem způsobem, který nedevastuje jiné lidi. Za tři dny se Rusko postaralo naprosto dokonale o tisíc Syřanů. Jak dlouho by trvalo postarat se v Sýrii o všechny kdyby se Západ dokázal s Ruskem domluvit?

A zatímco mamá Merkel přijímá navzdory Evropě všechny a za všech okolností, Putin okamžitě přiznává, že samotné Rusko to nezvládne.

Nevím, ale mně přijde současná upřímnost ruského prezidenta jako lidštější přístup a hlavně jako přístup, který může pomoci milionům lidí nejen v Sýrii.

Přeji vám všem krásnou neděli P.B.R

 

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Tak tohle je totalni demagogie *ROFL*