Skip to content Skip to navigation

Udavačství za názory, zastrašování jak v padesátých letech (Jan Ziegler)

Jan Ziegler29. května 2020,  11:21

Záchranářka Veronika Brožová napsala otevřený dopis středočeské hejtmance, že ona a její kolegové nemají dostatek ochranných pomůcek.

Odpovědí krajského vedení bylo trestní oznámení.

Komunistické a papalášské manýry, ty předvedlo vedení Středočeského kraje v čele s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO). Záchranářka, která v první linii pomáhá potřebným lidem, a hrozí jí více než jiným nákaza koronavirem, si postěžovala, že středočeští záchranáři na rozdíl od pražských nemají dostatek ochranných pomůcek. Ano hlavní město Praha pod vedením primátora Zdeňka Hřiba dokázala své záchranáře na rozdíl od středních Čech včas vybavit potřebnými pomůckami. Takže se nelze vymlouvat na to, že ochranných prostředků byl celostátní nedostatek. Jak je patrné, někde to šlo.

Ilustrační foto

Ilustrační foto (iDNES.cz)

Paní Jermanová sice tvrdí opak, ale já nemám důvod jí brát vážně. Ona v České televizi předkládala nějaké údaje. Inu, do hlášení se dá napsat cokoliv. Já věřím záchranářce Brožové, že si nevymýšlela. Proč by to proboha také dělala, co by z toho měla. Na nějaké blouznivé teorie o spiknutích nevěřím. Ona jako člověk přímo v terénu naplno řekla, že středočeští záchranáři nemají potřebné ochranné pomůcky, avšak místo seriózní diskuse a řešení nedostatků následovalo udání na policii. To jsou zastrašovací metody jako v dobách neblahého minulého režimu. A u paní hejtmanky to není poprvé, co zkusila takovou nátlakovou taktiku. „Když jsem upozornil paní hejtmanku Pokornou na podvody v Krajské správě a údržbě silnic za 670 milionů korun, tak její odpovědí bylo rovněž trestní oznámení,“ upozornil středočeský krajský zastupitel za ODS Michael Pánek.

Policie s největší pravděpodobností toto nesmyslné trestní oznámení odloží. A to bude dobře. O problémech se má věcně diskutovat, mají se řešit, ovšem řešením nejsou udání na policii.

ZDROJ 1

ZDROJ 2

Jan Ziegler

Autor článku: