Skip to content Skip to navigation

Virtuální sídla – ušetří váš čas a peníze (PR článek)

Výsledek obrázku pro virtuální sídla23. prosince 2017,  11:17

Virtuální sídla neboli virtuální kanceláře se stávají stále populárnější záležitostí v oblasti služeb pro podnikatele.

Jedná se o pronájem, kterým poskytovatel zprostředkovává zákazníkovi adresu, a to díky možnosti jejího zápisu do obchodního rejstříku. Nejde tedy
o její přímé fyzické využívání, a většinou bývá sdílena s dalšími nájemci. Více informací
o tomto fenoménu se můžete dočíst po kliknutí zde, nebo jednoduše pokračujte ve čtení tohoto článku, který vám přinese základní přehled o službě jako takové, jejich výhodách
i nevýhodách.

Záležitosti, které vám virtuální kancelář zprostředkuje

Budou vám přeposílány vaše zásilky a korespondence předem domluvenou formou. Nabízí se také možnost pronájmu zasedací místnosti, vyřizování telefonických hovorů nebo virtuální osobní asistentka, která vám bude nápomocna s marketingem, účetnictvím, zákaznickým servisem, plánováním schůzek či dalšími funkcemi spojenými s výkonem povolání.

Nepotřebujete obraceč času

A přesto můžete stíhat vše. Virtuální kancelář pro vás bude skvělým řešením v případě, že jako podnikatelé trpíte nedostatkem času. Nemusíte být vždy fyzicky přítomni
a svoji práci si tak můžete pohodlně vyřídit třeba z klidu a tepla vašeho domova.

Virtuální sídla zvýší prestiž vaší firmy

Je to často především prestiž, po které majitelé firem touží, a za tímto účelem si virtuální sídlo pořizují. Uznávaná adresa může ovlivnit navázání obchodních vztahů. Pokud se budete snažit o styky se zahraničím, pravděpodobně bude na vizitce lépe působit adresa známého hlavního města Prahy, než malého městečka, o kterém nikdy nikdo neslyšel. Dostáváme se tak k faktu, že virtualita nepřímo ovlivňuje vaši konkurenceschopnost.

Adresu volte opatrně

Určitě bude výhodné využít pro vaše sídlo adresu ve známém městě. Podobně jako vy ovšem pravděpodobně smýšlí řada dalších podnikatelů, a mít stejné umístnění jako desítky jiných firem vám ubere na exkluzivitě. Tento fakt váš potenciální obchodní partner lehce zjistí, a mohl by být přinejmenším překvapen.

Proč si takovou kancelář zřídit aneb výhody a nevýhody?

Každá strana má dvě mince. Virtuální sídlo s sebou nese spoustu pozitiv, nutno ale také zmínit temnější stránky.

Výhody

- menší finanční zatížení

- prestižní adresa

- nižší pravděpodobnost náhodné kontroly ze strany státní správy

- poznávání nových zajímavých lidí, společné sdílení zážitků a zkušeností

  Nevýhody

  - možnost častější kontroly celní a finanční správou

  - fyzické dostavení se do místa vašeho sídla v případě potřeby

  - ztráta nároku na získání dotací

  - vaše daně nepodpoří region, ve kterém skutečně podnikáte

   Stále vede Praha

   V nejvyšším počtu virtuálních sídel zaujímá první příčku naše matička Praha. V pražských objektech se vyskytuje takových kanceláří mnoho, často i na stejné adrese. Tady se dozvíte, kolik virtuálních sídel může reálně sídlit na jediné adrese, a věřte, že budete možná překvapeni. 

   Poučení na závěr

   Rozhodnete-li se pro zřízení vašeho virtuálního sídla, měli byste si dát pozor na několik následujících věcí. Myslete na to, že v případě kontroly ze státních orgánů jste povinni zajistit vhodné místo a podmínky pro provádění kontroly. Pohlídejte si také pravidelné vybírání pošty. Zapomenutí by mohlo vést k nedodržení finančním úřadem stanovených lhůt. Vaši kancelář korektně označte, jednejte obratně při uzavírání smlouvy a dobře se seznamte s veškerými podmínkami. Jedině tak budete se svým sídlem spokojeni.

   PR článek

   Rubrika: 
   Autor článku: