Skip to content Skip to navigation

Vojska NATO přicházejí bránit Pobaltí (Jan Ziegler)

Výsledek obrázku pro Vojáci NATO v Pobaltí10. ledna 2017,  10:44

V těchto dnech se rozmisťují jednotky Severoatlantické aliance v Polsku a Pobaltí.

Pravda 4000 vojáků by ruské agresi nezabránilo, ale je to důležitý vzkaz, budeme vás bránit a tuto myšlenku podporuje i britská premiérka.

Je známou skutečností, že existuje ruský válečný plán na agresi proti Litvě, Lotyšsku a Estonsku s jejich následnou okupací. Proto je rozmístění vojáků NATO v této oblasti důležitým vzkazem celému světu. Alianční země jsou odhodlány bránit každého svého člena na základě využití článku 5, že v případě napadení jednoho z nich, mu ostatní přijdou na pomoc.

Jedná se sice pouze o 4000 vojáků, kteří budou již brzy rozmístěni v Pobaltí a v Polsku, ale jejich psychologicky význam ve stylu záleží nám na Vás, je obrovský. Je dobře, že i současná konzervativní britská premiérka Theresa Mayová po vzoru své slavné předchůdkyně Margaret Thatcherové dala jasně a rozhodně najevo, že její země v případě ruské invaze přijde Pobaltí na pomoc a dodrží tak své spojenecké závazky. Inu paní Mayová je Churchillem a nikoliv Chamberlainem, což je moc dobře.

Jsem přesvědčen, že v případě jejich napadení by i Česká republika poslala své vojáky pobaltským zemím na pomoc. Spojenecké závazky se mají dodržovat a my, kteří máme smutné zkušenosti ze selhání našich spojenců v roce 1938, nemůžeme a ani nesmíme aplikovat mnichovanství vůči druhým. To chtějí pouze komunisté a jim podobní kolaboranti a vlastizrádci.

Proto nerozumím ruskému křiku o nějakém ohrožení. Rusové dobře vědí, že tito alianční vojáci pro ně nepředstavují žádnou hrozbu, když sami mají v kaliningradské enklávě soustředěny velké množství vojenských jednotek. Vladimír Putin bývá také přirovnáván k Adolfu Hitlerovi. To je jistě přehnané, ale je fakt, že ruský prezident uplatňuje vůči Pobaltí stejné metody, které nacistický vůdce používal v třicátých letech minulého století proti Československu. Čili zneužívání národnostních menšin proti sousedním zemím včetně lhaní o jejich údajném utiskování.

Ubohé a směšné zároveň je pokrytectví některých zdejších blogerů, kteří v případě Sýrie tvrdí, že tamní asádovská vláda si mohla do země pozvat ruské vojáky, protože je legitimním představitelem státu a proto má k tomu právo. Výborně, pak tedy i vlády pobaltských republik vzniklé na základě svobodných demokratických voleb si mohou navíc s podporou velké většiny svých občanů pozvat do svých zemí zahraniční armády. Nelze přece měřit dvojím metrem.

ZDROJ

Jan Ziegler

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Welcome boys!!!!

Obrázek uživatele helena-kr

putin má železné nervy když se nenechává vyprovokovat zločinekým paktem zvaným NATO

NATO-Varšavská smlouva.

Zjistěte si, kdy vznikla Varšavská smlouva a kdy NATO. To vypovídá za všechny úmysly a nese znaky agrese již od vzniku obou paktů. Tak  jenom vůl může považovat NATO za spolek dobráků bez vedlejších úmyslů. A že má i Putin úmysly, no to snad máme každý i když jen podle svého společenského postavení. A pokud soused za pomoci svých známých a příbuzných začne po svém pozemku chodit se zbraní, udělám vše proto, abych se také ozbrojil a nenechal se překvapit. To v případě pobaltských zemí, Polska a Ruska platí obdobně.

Obrázek uživatele hanick

Asi tak - ale tohle polotovar Ziegler nikdy nepochopí.

Politické plky člověka, který o problematice rizik nemá ponětí, zato je řádně ideologicky proškolený. Tohle totiž není poskakování na pódiu na Staroměstském náměstí, jde o něco úplně jiného. Riziko nechtěného konfliktu stoupá exponenciálně se zmenšováním vzájemné vzdálenosti jednotek, protože čím jsou si blíže, tím méně je času na vysvětlování, že to, co se stalo, je jen nedopatření. Jestliže se zmenší z 1000 km na pouhých 10 km, kolikanásobně toto riziko stoupne?

A pokud se něco semele, odneseme to všichni.
https://www.quora.com/How-destructive-is-the-Worlds-nuclear-arsenal
V tomto zdroji je ovšem nutné přečíst si nejen článek (který důsledky jaderné války celkem bagatelizuje), ale také komentáře, hlavně první dva (Sophia de Tricht, Nuclear Enrichment and Fuel Cycle Subject Matter Expert, a Antero Kuusi, absolvent Aalto University School of Science and Technology).

Obrázek uživatele hanick

Tohle nemůže napsat normální pisálek. To musí napsat pouze korunovaný.

Obrázek uživatele helena-kr

ziegler se nejspíš kousl do svého jedovatého jazyka a přivodil si tímto těžkou otravu mozku