Skip to content Skip to navigation

Vražda britské političky jak na zavolanou? Když teče do bot, hodí se prostě cokoli (František Matějka)

19. června 2016,  11:56

Uběhlo několik hodin od vraždy britské poslankyně Jo Coxové a už nám zastánci setrvání Británie v EU servírovali spekulaci, že zatímco vrah „mohl být“ pro vystoupení, oběť vraždy byla proti.
Takhle se to teď hraje.

 

Ta tragédie se stala v zemi, kde je nošení palných zbraní pro obranu mezi civilisty zakázáno. Ve Velké Británii je podle tzv. „Offensive Weapon Act“ zakázáno například také nošení všech druhů nožů či například vzduchovek. Britové nesmějí nosit na veřejnosti ani to, co se noži podobá. Také pepřové a další sebeobranné spreje jsou zařazeny do kategorie zakázaných. Přesto byla oběť pobodána a zastřelena. Chtělo by se mi zvolat, kdybych neznal realitu, jak je to možné, když to politici zakázali? Kde byla policie, do jejíchž rukou svěřili britští politici životy občanů a jejich bezpečí? Tak jako všude na světě přišla logicky pozdě a nelze se na ni zlobit. Kéž by alespoň některý ze svědků tragédie, popisující do televize v rozhovoru celý děj, který trval více než 15 (!) minut, jen nekoukal a měl čím pomoct.

V Evropské unii dochází každý den k úbytku občanských svobod. Lidé jsou manipulováni za jejich vlastní peníze z daní. Evropská komise vynakládá v přepočtu každý rok desítky miliard korun do jednostranné propagace EU a jejích světlých zítřků. Věděli jste například, že jen do mediální podpory existence a rozšiřování společné měny investovala doposud minimálně jen ona 6,6 miliardy? Pokud by byla měna nástrojem skutečně ekonomickým, pak její výhody netřeba prosazovat inzeráty. Jenže také euro je projektem výsostně politickým a tak je potřeba masírovat každý den, aby si náhodou lidé neudělali vlastní názor. Nejen z uvedených důvodů jsem se rozhodl nabídnout občanům České republiky text dopisu, který by mohl být začátkem procesu vystoupení z EU dřív, než bude pozdě a dorazí k nám důsledky chybných společných politik ještě v těžším kalibru, než doposud.

Je mi líto každé oběti násilného trestného činu, zejména když má takto fatální důsledky. Je mi líto pozůstalých, je mi líto dětí, které přišly o mámu. Za naprostý hyenismus ale považuji zneužití oběti v kampani u referenda za setrvání či vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Alespoň v mých očích mají v tomto případě krev na rukou zastánci setrvání Británie v Evropské unii, kteří se neštítili z ryze kriminálního činu udělat součást politického boje. Vsunout skrze média do mysli občanů podprahové spojení vraha se zastánci svobody, suverenity a samostatnosti Velké Británie, kteří chtějí a nenásilně prosazují #brexit, je jednou z největších špín, která se za několik posledních let objevila.

 

František Matějka

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Tuhle hloupou argumentaci lze obráceně použít i v případě každého špatného rozhodnutí Bruselu nebo zločinu spáchaného migranty! A to jsem sám pro vystoupení z Unie a zavření hranic! Ale lidskou tupost musím odsoudit, i když je používaná pro dosažení mých cílů

Obrázek uživatele holcman

Jo Cox byla asi „sluníčková“ a levičanda určitě, ale.....Když takovému farizejskému Matějkovi teče do bot, hodí se mu cokoli. V Británii on, „bílý kůň“, a taky silně zadlužený a ozbrojený populista, zřejmě nikdy ani nebyl, anglicky taky neumí (sotva možná rusky), ale kecá skoro do všeho. Je mu prý líto každé oběti násilného činu i pozůstalých, jiné by ale klidně „postavil ke zdi“ /ocituji/:

„Řadu poslanců bych snad i za takové hlasování postavil nejraději ke zdi.

Zdroj: http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=116595

Obrázek uživatele hanick

Britové stále mají nahnáno z IRA. Proto se budou muset zamyslet nad faktem, zda neozbrojit civilisty. Střílející a bodající maniak má dosud volné pole svého působení a může - než se dostaví ozbrojené složky policie na místo tragédie - volně konat a ukládat mrtvoly hezky vedle sebe, než mu dojdou náboje nebo síly. Ale stačil by v okolí jeden ozbrojený civilista a může ho sundat a zabránit dalším mrtvolám a šílenstvím. Co se bude dít pak je přece bezpředmětné - zachránění se takto ptát nebudou. Podle Listiny práv a svobod občana má právo požádat o zbraň, pokud se cítí ohrožen a nebrání tomu jeho psychický a morální profil.