Skip to content Skip to navigation

Vy jste nám to vymňoukl, pane Konvičko… (Vladimír Kroupa)

22. srpna 2016,  13:08

Mám na mysli nás, kteří nejsme zrovna nadšení ze současné politiky některých doslova pro-imigračních politiků. Anebo jste nám to vlastně nevymňoukl…?
Asi jde o úhel pohledu…

Pan Konvička mně trochu připomíná některé stárnoucí „celebrity“, které když už nevědí kudy kam, aby na sebe přitáhly pozornost, jsou ochotné vysvléci se třeba do naha, a vystavit se tak před celým světem.

Pan Konvička na to jde přes excesy poněkud jiného ražení, s tou nahotou stárnoucích celebrit však mají ty jeho extempore společné jedno – trapnost. Vlastně mi není tak docela jasné, proti čemu a komu svou akcí „obsazení Prahy Islámským státem“ pan Konvička mířil. Pokud vím, je u nás naprostá shoda všech, včetně politiků jak zprava, zleva, tak z extrémně prava i z extrémně leva, v tom, že všichni Islámský stát odsuzují a tak mi uniká nutnost proti němu demonstrovat na pražském Staroměstském náměstí. Jo, kdyby takové divadelní představení podnikl pan Konvička a jeho boys and girls někde na náměstí v Mosulu, tak by to stálo za uznání. Tak, jak to však provedli, a hlavně kde to provedli, si spíše zaslouží poklepání na hlavu…

Když pominu v jejich akci nebezpečí, že se mohl někdo na tom Staromáku vylekat, až z toho mohl mít smrt – jak správně v jedné diskusi naťukl kolega bloger pan Vodvářka. Když pominu nebezpečí vzniku paniky a všechny věci s tím související, nemohu panu Konvičkovi odpustit jednu věc – touto akcí zas a znovu dokázal nahnat pouze vodu na mlýn lidem z opačného názorového spektra, tedy lidem, kteří by neváhali vpustit na naše území každého muslimského uprchlíka, co jich jen na břehu Středozemního moře stojí.

Tito lidé nyní dostávají díky panu Konvičkovi do rukou argumenty, že odpůrci islamizace Evropy = dementní a duševně nedostatečně vyvinutí jedinci. Ještě jednu poněkud úsměvnou věc jsem nemohl na to divadle na Staromáku přehlédnout – pan Konvička, vydávající se tam za muslimského muftího, nebo koho že to, tam vykřikoval ve své roli islámského radikála cosi o tom, jak nám přišel pálit a likvidovat knihy. Což o to, to oni radikální a fanatičtí islamisté skutečně dělají, vtip je v tom, že v tom si s panem Konvičkou nezadají, neboť pokud mě paměť neklame, bylo to právě nedávno na páně Konvičkově demonstraci, kde se také pálila kniha – Korán.

Ať se na to dívám z kterékoliv strany, vychází mně, že pan Konvička vyvádí jako odvázané telátko, bez hlubšího rozmyslu, bez nějaké jasné koncepce a politického rozhledu. Pokud totiž chce ublížit islámu, vede se mu zcela opačný výsledek – spíše ubližuje všem, kdo islám v naší zemi sice také nechtějí, ale také všem, co to mají v hlavě poněkud smysluplněji poskládané, než to má, i přes jeho dosažené vzdělání, on.

Jen doufám, že se tento pán skutečně nikdy nedostane do politiky, protože si nejsem jistý, zda je naše země připravená na divadelní scénky a legračení, které by pak mohl předvádět například ve sněmovně…

Abych se ještě vrátil k myšlence v úvodu tohoto mého zamyšlení – vymňoukl nám to tedy pan Konvička, nebo ne?

Vlastně ani ne. Tím, co předvedl, může udělat hlupáka jen sám ze sebe, z nás ostatních odpůrců islamizace Evropy naštěstí ne…

 

Vladimír Kroupa

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

touhle akcí jenom Konvička dokázal jaký je blbštajn........a než mě zase bude nadáváno do sluníčka, tak jen znova zopakuji že jsem pro vystoupení z EU, pokud se nezmění diktát a pravomoci Bruselu, a jsem proti jakémukoli přijímání uprchlíků, ale to neznamená že budu podporovat debilní jednání i když to má napomoci mé věci!

Obrázek uživatele helena-kr

myslím,že konvička celkem trefně ukázal na nebezpečí islámu .Potvrdil ,že pro muslima je alláhu akbar ,bůh je veliký a pro ostatní ,k zemi .Jak to vypadá jinde ukazuje video z kavárny kde zahraniční hosté převážne z francie a belgie panicky utíkají zatím co češi se dobře baví a produkci se smíchem fotí

Bylo to trapné.

Velké riziko!!!!
Co by se asi stalo, pokud by byl v dosahu někdo s legálně drženou ostrou zbraní a nečekal by, až se vyjasní zda se jedná o vystoupení se slepými zbraněmi nebo airsofty. To by se mohlo lehce stát a i Konvičku by asi žerty přešly.