Skip to content Skip to navigation

Vzdělaní podle statistiky volí podle médií, zbytek podle rozumu (Tomáš Vyoral)

Výsledek obrázku pro zemanovi voliči3. února 2018,  9:12

Už tradičně média a "komentátoři" razí zažité floskule (stejně jako u Brexitu, Trumpa...), že Zemana volí staří, nevzdělaní, venkov, postkomunisté...

Vliv Ruska a alternativních médií. Jen jestli "vzdělaní" nevolí podle médií?

Zajímavou myšlenku rozvinuli diskutéři na iDnes. Tendenčně je nám podsouváno, že hloupá a nevzdělaná nadpoloviční většina (zejména starších obyvatel, že?) nedokázala, ani za vydatné pomoci pěti dalších spolukandidátských pěšáků, ocenit krásy unifikované a konformní (ne)osobnosti, kterou "stvořil" globalista Petr Kolář. Svého času spolupracovník EUropských hodnot pro Seznam uvedl:

"Když jsem s ním měl možnost mluvit od toho března, kdy jsem poprvé se bavili o tom jestli ho podpořím nebo ne, tak jsem se ujistil, že jeho názory a jeho světonázor je naprosto v pořádku, konvenuje tomu mému a byl jsem k dispozici, abych mu ty jeho správné názory, pokud mohu, alespoň trochu argumentačně vyfutroval. A to se děje. PREZIDENTSKÝ KANDIDÁT DRAHOŠ UŽ DOKÁŽE NEJENOM ŘÍCT, ŽE PATŘÍME NA ZÁPAD, TAKÉ DOKÁŽE ŘÍCT, PROČ TAM MÁME PATŘIT."(o mýtu Drahošovi jsem psal zde)

Analogií vycházející z mediálních rozborů dojdeme k následujícímu:
1. "Vzdělanější" voliči a ti v zahraničí volili častěji Drahoše
2. "Vzdělanější" čtou častěji noviny a (tradiční) on-line média, případně sledují politické debaty na ČT / zahraniční voliči pak mají informace převážně zprostředkované skrze média - ať už tuzemská nebo zahraniční (elektronická, část možná tisk)
3. Čím větší závislost na médiích, tím více lidé volili Drahoše (v zahraničí údajně až 90 % procent českých občanů)

Jak jinak si vysvětlit, kromě tendence "antizeman", voličský úspěch "slušného profesora", o němž před rokem drtivá většina obyvatel neslyšela a který mimo bájnou slušnost (o níž by se rovněž dalo polemizovat) nedokázal hodnověrně papouškovat ani předpřipravené líbivé fráze povětšinou založené na slově "Zeman".

Mediální podporu, v rámci níž na Drahošovi nebyl nalezen jediný křivý vlásek, předpokládám zaznamenal skoro každý. Byť Drahošovi vyjížďky na západ v dobách komunismu, ač nebyl ve straně; jeho štědří podnikatelští donátoři (jmenujme třeba Sekyru, který se chce stát českým Sorosem), jeho stvořitel Petr Kolář a za ním stojící EUropské hodnoty a další globalistické klaky by rovněž stály za bližší rozbor...

Tomáš Vyoral

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Tenhle blábol jen dokazuje to, že se ta média nemýlí!