Skip to content Skip to navigation

Z Británie samé dobré zprávy, a to je teprve začátek (Pavel Jurutka)

15. července 2016,  08:05

Británie má novou premiérku, ministra zahraničí a další členy vlády. A nevypadá to vůbec špatně.
Po jedenáct let trvající éře Margaret Thatcherové opět premiérka a opět žena, která vypadá velmi sebevědomě a hovoří přímo a jasně.

Jaký obrovský rozdíl od britského "Sobotky" Camerona, premiéra z másla a měkkých kostí. Už za pár dní stihla demonstrovat snahu o pozitivní roli Británie, vstřícnost, ale i neústupnost vůči EU, péči o Brity. O všechny Brity. Jaký obrovský rozdíl od proklamací unijních britů a celé unijní socialistické smečky, která evropské občany cílevědomě zbavuje pravomocí, svobody a možnosti rozhodovat o svém dvorku ze svého dvorku. A která neustále nadřazuje jednu skupinu lidí nad jiné a vytváří závislost jedněch a diskriminaci druhých.

Nic proti spolupráci evropských zemí a určité legislativní brzdě proti zvůli silnějších či mocnějších, ale zloba unijních komisařů ukazuje na správnost Brexitu a jeho budoucí blahodárný efekt pro občany evropských zemí. Bude to Brexit, který nastartuje "vymření" umělých kreatorů evropského pořádku, fungujících svévolně bez mandátu svých občanů. Lidí bez zodpovědnosti uzavřených v autech a hotelech umělého světa Bruselu, lidí odtržených od běžného života jejich vlastních spoluobčanů. Barroso, Špidla, Juncker, Schultz, Jourová a tisíce dalších, kteří kdyby ze dne na den zmizeli, nikdo na celém světě to nepozná.

Takže děkujme za odvahu Britům, protože to bylo třeba. Oni sami a celý svět se brzy dočká dalších dobrých zpráv. Už dnes se výrazně zlepšila situace na burzách a trzích a Libra se zvedá a bude zvedat. Britové získávají sebevědomí a kontrolu nad svým dvorkem. Chvilku to potrvá, ale nakonec se i ve zbytku Evropy najdou politici, kteří ještě umí mluvit přímou řečí a kteří se k Británii zachovají gentlemansky. Tak jak si to tato významná evropská země zaslouží.

Dobrých zpráv po Brexitu bude přibývat a věřme, že se Evropa začne rychle měnit. Že zmizí politici z másla a měkkých kostí. Že se zase ozve přímá řeč a pravdivé pojmenování i nepříjemných věcí, což je první předpoklad s nimi taky něco udělat. Od imigrantů a ochrany evropských hranic, přes nesmyslnou inkluzi až po odstavení korektních moulů a bezpáteřních oligarchů.

Těšme se na další dobré zprávy a podporujme ty, kteří se o ně zasluhují.

 

Pavel Jurutka

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Já si počkám na komentáře a hodnocení minimálně tak rok, ale až od opravdového opuštění EU, teď je moc brzo na nějaké závěry.....

Obrázek uživatele holcman

:-) A dobře děláte. On Jurutka je zkušený psavec, dokonce nějakou tu knížku napsal, ale EU mu nikdy nevoněla. Proč taky, když patří spíš k podivné Klauso-Macho straně SSO (Svobodní). Ti nemají zájem EU budovat, vylepšit, vyspravit, oni mají zájem bourat, zrušit, odejít....EXIT.
Jurutka je vcelku jasný, psát umí, manipulovat taky.
http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/6057-konec-ceske-pravice-ane...