Skip to content Skip to navigation

Z nominace neustoupím, ani když mě Zeman požádá, upozorňuje Poche

Fórum: 

Kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy19. června 2018,  9:38

Zatím se zdá, že na europoslanci Miroslavu Pochem se láme možnost koaličního kabinetu hnutí ANO s ČSSD.

Poche, jinak také vlivná figura pražské ČSSD, to vnímá jako mocenskou hru o podobu společného vládnutí. Prezidenta Miloše Zemana, který se s ním chce osobně setkat, je ale připravený přesvědčit, aby ho ministrem zahraničí jmenoval.

Ještě v pátek se zdálo, že vše míří ke společné vládě ANO a ČSSD. Sociální demokraté si v referendu přesvědčivě odhlasovali společný kabinet. Jenže už v sobotu premiér Andrej Babiš „oranžové“ nepříjemně zaskočil oznámením, že jméno Miroslava Pocheho mezi budoucími ministry nebude. 

Po intervenci šéfa ČSSD Jana Hamáčka sice Babiš v neděli prezidentu Zemanovi na sezení v Lánech Pocheho coby adepta na šéfa diplomacie navrhl, ale boj o Černínský palác a budoucí vládu tím neskončil. Zeman vzkázal, že hodlá Pocheho požádat, aby kandidaturu na ministerskou funkci „zvážil“ a usnadnil tak vznik vlády.

Poche se však nevzdává. „Pana prezidenta hodlám přesvědčit svými názory, postoji a tím, že mu ukážu, že mezi námi není žádná silná třecí plocha,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz.

číst dál