Skip to content Skip to navigation

Zdarma? Jasně! (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro ČSSD Hamáček4. září 2018,  11:40

Kampaň ČSSD před komunálními volbami je nepoučitelná. Vše zdarma, všem a vše je jasné.

O financování samozřejmě ani slovo. Tohle už ale skoro připomíná grotesku.

Z webu ČSSD: 2000 dostupných bytů každý rok z přebytku rozpočtu

Při ceně bytu kolem 3 melounů mně to vychází nějakých 6 miliard. Co se pak myslí tím pojmem - dostupných? Že se rozprodají za třetinu? Komu? Budou pořadníky?

0 Kč jízdné MHD zmírní zácpy

Tak já když si představím jak se uvolní silnice a zaplní tramvaje, tak radši sednu do auta. A jen tak mimochodem, pak asi budou chybět peníze na ty nové komunikace a těm zácpám to teda asi moc nepomůže.

20 Kč za jízdné taxíkem k lékaři pro seniory

Myslíte, že kdybych své staré příbuzné odvezl k lékaři svým autem, že bych se také mohl ucházet o dotaci? Nebo na ní mají nárok pouze taxíkářské velkofirmy, které to jistě ocení?

0 Kč poplatek za psa zodpovědného majitele

Kdo je zodpovědný majitel? Kdo ho pravidelně venčí? Kdo poctivě na ulici sbírá jeho exkrementy? Určitě ne ten, kdo ho má přihlášeného. Protože ti nepřihlášení dnes stejně žádné poplatky neplatí. Ta definice by mě dost zajímala.

10% méně na složenkách za vodu, plyn, elektřinu

Bude se dotovat nebo znárodňovat?

100% Free WiFi pokrytí veřejného prostranství

Při současném pokrytí různých restaurací, úřadů ale i dle mě slušné nabídky mobilních operátorů, toto asi není nejžhavější problém. Ale chápu, že je potřeba cílit i na mladé.

0 Kč za 100 hodin parkování pro návštěvníky a řemeslníky

Ach jo. Jak chtějí definovat návštěvu? Jak chtějí počítat hodiny?

2500 Kč pro každé dítě na lyžák a školu v přírodě

To je asi tak jediné co oceňuji. Vzhledem k tomu, že je to pro všechny, tak za ušetřené peníze si dopřeji o lahvičku více svého oblíbeného francouzského koňaku.

A teď vážně. Tradiční otázka na sociální demokraty - kde na to vezmete? - je úplně irelevantní. To nikdy neřešili, neřeší a zjevně řešit nebudou. Přejme jim ve volbách oněch 7% a méně. Nakonec to pro nás všechny bude levnější než plnění jejich předvolebních slibů.

Tomáš Flaška

Autor článku: