Skip to content Skip to navigation

Žluté vesty – protesty v EU budou gradovat (Radomír Dolanský)

Výsledek obrázku pro Žluté vesty9. prosince 2018,  12:09

Nejen Marie Le Pen varovala, že Emanuel Macron je pro Francii špatná volba. Nyní to zjišťuje celá země. Pozdě.

Podobné protesty zaplaví časem celou Unii, poněvadž neosocialistický způsob hospodaření potřebuje peníze.

Dnes jde o problém Francie. Zde se ukazuje, proč hlavní podporovatelé EU tak spěchají, aby byla co nejrychleji jednotlivým členským zemím odebrána rozhodovací práva v ekonomikách států a řadě dalších důležitých oblastech. Evropská unie potřebuje pro svou neosocialistickou politiku dotací, podpor a všemožných úplatků pro jiné státy a v neposlední řadě pro miliony nepracujících migrantů miliardy eur. Vyždímat je může jedině z fungujících firem a pracujících občanů.

Kdo si ještě vzpomíná, jak nám čeští politici zdůrazňovali, jak báječný systém pro nás bude k dispozici, když vstoupíme do EU? Dotace. Za nic, dostaneme téměř cokoliv. Většina uvěřila, že bez dotací bychom zůstali 100 let za opicemi. Nikomu ani v nejmenším nevadilo, že dotační systém nemá nic společného s kapitalismem. Naopak, v České republice nás cíleně straší takřka již třicet let komunismem, ale Evropská unie je již dnes v řadě ohledů více restriktivní než model socialismu 80. let.

Za socialismu jsme se smáli východním Němcům, že jejich DDR znamená Der Dummen rest – ten hloupý zbytek, že po válce zůstali ve východní části Německa. Dnes si k tomuto titulu v řadě odvětví můžeme gratulovat i my, Češi. Jsme sice členy uskupení velkých a nepochybně věrných přátel, dokud poslušně kýváme. Jakmile pozvedneme hlavu, to je pak v mžiku po přátelství. Co je unijní rovnost jsme poznali hned po vstupu, kdy jsme byli, a dodnes jsme, odstrkováni jako nějaký méněcenný druh. Vhodný nanejvýš k rozprodeji všeho dobrého, co pro republiku vybudovaly generace předků. K daňovým úlevám pro ty, kteří odvádějí zisky do zahraničí. Na druhou stranu k stále větší buzeraci a restrikcím malých a středních českých podnikatelů. A taky stát vhodný k poslušnému područenství. Tomu jsme ostatně naučeni již dlouhá staletí, vždy s výjimkou několika let, kdy se dalo dýchat volněji, než jsme si našli další přátele – rádoby ochranáře.

Původním důvodem francouzských demonstrantů v žlutých vestách bylo zvýšení daně na pohonné hmoty. Právě daně jsou a budou pro Evropskou unii a její jednotlivé státy nejúčinnější pákou, jak dostat z lidí peníze na svoji nefunkční ekonomickou politiku. Narůstat budou další daně, vznikat nové, přibývat různé poplatky na úřadech, jak se již vlastně děje.

Evropská unie potřebuje miliardy eur na svoje sociální pokusy, kdy jednotlivé státy živí statisíce a v globále miliony nepracujících migrantů. Evropa zaměstnává statisíce úředníků, policistů, soudců a různých pomocných středisek na podporu lidem, kteří jsou v Evropě nezákonně, a dle posledních zjištění většina není těmi, za které se vydávají. Unie jako celek a její jednotlivé státy vydávají celkově stovky milionů eur ve formě úplatků státům, aby do Evropy neposílaly migranty. Ale na druhou stranu tučně dotuje neziskovky, které je do Evropy dovážejí, další je ochraňují, poskytují právní pomoc... Jestliže někdo přichází žádat do země o pomoc s první vylhanou větou na jazyku, jen hlupák by jej přijal ve svém domě. Evropa je plná hlupáků!

Další miliardy EU spotřebuje na svoje pokusy v energetice, v dotovaných příměsích do paliv, do podobných humánních akcí, jako byly například kvóty na cukr, které měly pomoci rozvojovým státům s prodejem třtinového cukru. Politika kvót zničila českou potravinovou soběstačnost ve většině komodit a cíleně z nás učinila závisláka na druhých.

Mudrci po listopadovém převratu prohlašovali, že ekonomický model socialismu nemohl fungovat nekonečně, právě díky dotačnímu systému. Stejně se však chová EU a všichni vrcholní politici doma i v Bruselu si systém náramně pochvalují. Jak je vidět dnes ve Francii a okolních státech, něco asi soudruzi přehlédli.
Politici v České republice můžou být v klidu. V téhle zemi dovedou lidé vytrhnout do ulic tak nanejvýš, když je někdo zmanipuluje, aby šli strašit komunismem nebo Babišem, popřípadě obojím najednou. V minulosti se dařilo ještě odborům, když demonstrantům zaplatili dopravu a stravu. Demonstrující dostávají předem vyrobené karty, píšťalky, hesla, kterými mnohdy mávají nadšené děti... To je pak opravdu spontánní protest. Ale že by občané šli do ulic za své vlastní zájmy v desetitisícových počtech a navíc to vydrželi několik týdnů, to v této zemi nehrozí.

Radomír Dolanský

Autor článku: