Skip to content Skip to navigation

Žumpa podle Jaromíra Soukupa (Roman Potoczný)

Výsledek obrázku pro Jaromír Soukup arena11. května 2018,  15:55

Ego Jaromíra Soukupa, majitele a moderátora TV Barrandov, narostlo tak obřích rozměrů, že přidal další pořad nazvaný Týden podle Jaromíra Soukupa.

Vznikla tak bizarní show, která nemá s komentováním týdne nic společného.

Mgr. Jaromír Soukupje vystudovaný právník, bývalý boxer a současný miliardář a mediální magnát. Zatímco v dřívějších letech byl spojen s menšími opozičními stranami, jako byla Strana zelených nebo Věci veřejné, které finančně podporoval, případně jim vymezoval prostor ve svých médiích, v posledních letech se těší přízni prezidenta republiky a v této souvislosti zřejmě ztratil zbytek soudnosti.

Po pořadech „Instinkty Jaromíra Soukupa“, „Aréna Jaromíra Soukupa“, „Kauzy Jaromíra Soukupa“ „Duel Jaromíra Soukupa“ a pravidelných rozhovorech s prezidentem republiky „Jaromíra Soukupa“, se jal moderovat, rádoby vtipně a objektivně, přehled uplynulého týdne.

V zatím poslední show ze 4.5. větší polovinu svého pořadu pranýřoval Miroslava Kalouska, který do uplynulého týdne patřil, dle jeho názoru proto, že se sám objevil na nějakém náměstí. Bezmála třicet minut „ironických“ komentářů, jak označuje svou show Jaromír Soukup na stránkách webu televize TV Barrandov, věnoval monologu na téma politika, který je, jak sám uvedl, na politické scéně již 30 let.

Jak můžete níže vidět na záznamu pořadu z Youtube, který lze nalézt i v seznamu pořadů na TV Barrandov, Jaromír Soukup si nebral servítky a svůj slovník vybrousil tak, že zaznělo například „prdlajs“, „ ty ses úplně podělal“, „tohle mě sere“, „na co si to, kurva, pořád hraješ“, „vlezl do prdele“ apod. Fakt, že jsou tato vyjádření částečně vypípaná, jelikož se pořad v TV Barrandov uvádí před desátou hodinou večer, na této věci nic nemění, protože jsou vyjádření vypípaná tak špatně, že je zcela zřejmé, co Soukup zcela účelově a vědomě řekl.

VIDEO

To mu zřejmě nestačilo a tak si vzal na paškál i premiéra v demisi Andreje Babiše, bývalého primátora Hudečka nebo třeba zpěváka Radka Bangu, jehož nazval neúspěšným raperem a „zpěvákem čtvrté kategorie“. Nevím, na základě čeho evidentně jakoukoliv kulturou, včetně kultury vystupování, nepolíbený Soukup, hodnotí pěvecké kvality. Zjevně přehlédl, že Gipsy vystupoval i na pěvecké soutěži Eurovize, kam byl nominován za Českou republiku a jakkoliv není Eurovision Song Contestmým šálkem kávy, rozhodně to není soutěž čtvrté pěvecké kategorie.

Zbytek pořadu věnoval Jaromír Soukup pranýřování internetových diskusí, což je, dle jeho názoru, pravděpodobně rovněž fenomén pouze uplynulého týdne. Například Facebookoznačil za čisté zlo, jak by asi dodal, něco jako „fuj, blé“. Opět následovalo několikrát „kurva“, „debil“ apod., aby následně při hodnocení pojmů na maminkovských serverech konstatoval, že se z toho „asi posere“. Vše prokládal, pokud možno maximálně sprostými a trapnými videi a smíchem domnělých diváků, jako v sitcomech. Dvě témata mu za týden evidentně stačila. Pikantní na tom je, že často pranýřoval fakt, že lidé něco dělají za peníze, přičemž z pořadu ční podbízivost a útok na nejnižší lidské pudy téměř z každé sekundy.

Chápu, že je TV Barrandov malá televize, která musí sbírat podporu, kde se dá, a tudíž dělá, co umí. Většinou uvádí filmy a seriály, které nebyly nové ani před dvaceti lety. Kromě Jaromíra Soukupa, který převážně moderuje „investigativní“ nebo „diskusní“ pořady televize, zde Soukup angažoval např. svou přítelkyni Brožovou nebo manželku hradního kancléře Alex Mynářovou. Je to takový rodinný podnik kamarádek a kamarádů, který má vytvořit při minimálních nákladech maximální zisk.

Pokud mají pořady nějakou sledovanost a firmy se neštítí do takových pořadů vložit svou reklamu, pak asi TV Barrandov bude žít dál i po tak trapných pořadech, jako byl „Týden“ ze 4.5. Soudný člověk, který se na „Týden podle Jaromíra Soukupa“ jednou podívá, si ho už nikdy nepustí, protože to není ani vtipné, ani poučné. Jedině v tom smyslu, že nic tak ubohého a trapného jsem dosud neviděl.

Moje hodnocení: 5%(za jediný vtipný fakt, že se miliardář a mediální magnát neštítí mluvit jako dlaždič jen proto, aby se vlichotil do přízně potenciálních diváků)

Roman Potoczný

Rubrika: 
Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Ten pořad a toho joudu snad nikdo nemůže brát vážně, snad jen bezmozci a voliči Ovara, že helenko a hanicku ?! :)