Skip to content Skip to navigation

Zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí? (Tomáš Vodvářka)

Výsledek obrázku pro Miloš Zeman10. března 2017,  8:41

Prohrál jsem sázku. Naivně jsem věřil, že současná hlava státu má aspoň zbytek soudnosti, pokud zváží svůj současný zdravotní stav a dalších pět let ve funkci.

Nic nového pod sluncem. Ona opojná chuť moci, popsaná před 50 lety Ladislavem Mňačkem, je silná, přitažlivá a zřetelně proti ní neexistuje antidotum. Miloš Zeman se před časem "poradil" se svými věrnými figurami, jako třeba s Vratislavem Mynářem /stále bez bezpečnostní prověrky/, panem Ovčáčkem /bere ho vůbec někdo vážně?/ a nejspíše ještě dalšími temnými hradními stíny, jestli má kandidovat. Umí si někdo představit, že by mu kdokoli z jeho okolí "poradil" něco jiného, než že má pokračovat?

Takže včera v sále, nabitém jeho příznivci, sklidil nejspíše standing ovations a de facto tak zahájil rok trvající presidentskou kampaň.

Jelikož si ještě všichni pamatujeme minulou volbu, kde se v druhém kole používaly podpásové a lživé údery typu osočení protikandidáta z inklinace jeho rodiny k nacismu, jeho "nedostatečnému češství" apod., lze očekávat, že podobné prvky zažijeme i při pokusu číslo 2. Bitevní pole je pooráno, hnojomety se už plní.

Místo výběru z víceméně rovnocenných kandidátů, kteří by v klidné televizní debatě rozebrali svou vizi reprezentace společnosti, snahu být důstojnou hlavou státu a jakýmsi klidným bodem v dobách hlučných politických půtek, budeme sledovat s velkou pravděpodobností rozvášněnou arénu s ringem, kde na jedné straně bude stát současný president s výhodou znalosti technologie moci proti někomu, kdo vzejde z prvního kola volby jako jeho soupeř, který se bude štítit vytáhnout lež a sprostotu jako své drtivé háky.

Kardinální otázkou tedy nejspíše zůstane, jestli našemu národu více vyhovuje jedinec, který svou zdokumentovanou opilost vydává za chorobu, své veřejně pronášené vulgarismy za bonmoty a své lži za pravdu. Jestli si většina lidí vzpomene, že k deinstalaci nežádoucího jedince jsou určeny právě jen a jen volby a nikoli kalašnikov. Jestli všichni, kteří byli označeni jako příslušníci "lumpenkavárny", všichni ti idioti, hnůj a póvl, všechny "přeříznuté" studentky Miloši Zemanovi v rozhodujícím okamžiku vystaví svou účastí ve volbách červenou kartu. .

Jestli aspoň jednou dojde k naplnění oné památné a stále platné vize Václava Havla.

 

Tomáš Vodvářka

Autor článku: 

Komentáře

Celkem výstižně popsáno. Na druhé kolo snad dojde, takže nezbývá než doufat, že protikandidátem bude někdo volitelnější (aby to třeba nebyla paní Bobo)...

Nehodlám komentovat hořkost pocitů autora a Zemana jsem nevolil. Řekl bych ale, že Mňačkovo "Jak chutná moc" nebylo jen o Husákovi či Zemanovi, ale stejně tak o Havlovi či dnešních kandidátech typu Horáčka. Řešení není v nadávání na Zemana. Řešením může být jen OPRAVDU LEPŠÍ KANDIDÁT! Zatím žádného nevidím.

Lepším kandidátem než pan Zeman je například i pan Horáček (jako že ani on vůbec není ideální).

Obrázek uživatele helena-kr

vexlák za komoušů a dnes hazardní hráč .opravdu pro tuhle zlodějskou tzv"elitu "velmi vhodný .FUJ

Pořád lepší než komunista za komunistů...

Obrázek uživatele helena-kr

to asi netušíš ,že vexláci byli bonzáci a různě chráněni právě těma komunistama třeba pro zisk a informace .a takový podrazák chce být prezidentem FUJ

Někteří jo. Ale na to nemusel být vexlák, aby udával.

Já v té době žil taky a paměť zatím díkybohu slouží, takže nějakou zkušenost mám.

Obrázek uživatele helena-kr

ale musel být bonzák aby mohl být vexlákem .opravdu prezident k pohledání .HNUS jen pomyslet

Kandidatura

Zemana rád nemám, ale musím uznat, že dokáže stát za svým názorem i když se to ostatním nelíbí. Určitě s ním budu spokojenější, než s bandou herců, kteří výhodně začali dělat politiku nebo se na to chystají. A že vám vadí jeho selský rozum přijatelný většinou obyčejných občanů ČR? Ani se nedivím. Není to v našem státě poprvé. Tak jenom nekecejte a navrhujte lepší kandidáty pro všechny naše občany.

Obrázek uživatele echo.3

Jawista, vy budete asi pěkný pokrytec.

Obrázek uživatele helena-kr

odkdy pokrytec mluví pravdu?

Obrázek uživatele echo.3

Věřil jste marně.


Pojištění.cz - Nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Srovnejte si nabídky pojišťoven a sjednejte si nejvýhodnější pojištění ONLINE.