Skip to content Skip to navigation

Nevzdávejte to prosím. Neseďte na zadku a běžte k volbám (František Matějka)

3. října 2016,  11:38

Běžte a 7. a 8. října to někomu hoďte. Komukoli, kdo vám a vaší rodině, vaší práci, živnosti nebo podnikání přinese nejvíce svobody, nebo alespoň co nejméně ublíží.
Jinak o vás rozhodnou jiní a bez vás.

 

Setkal jsem se s lidmi, kteří se chtěli politicky angažovat, ale dostali přes prsty v zaměstnání od nadřízeného, který byl zástupcem politické konkurence. Najít na kohokoli třikrát po sobě něco, co nesplnil správně a včas, nedá tolik práce, když si to vezmete za cíl. Před rokem 1989 nedostali lidé práci podle jejich kvalifikace, když nevstoupili. Dnes jim hrozí ztráta práce, když vstoupí špatně, nebo nevystoupí.

Setkal jsem se s lidmi, kteří z titulu svého veřejného úspěšného postavení v byznysu podpořili jimi vybraný politický subjekt. Pak dostali přes prsty ztrátou veřejných zakázek, o kterých rozhodovali zástupci politické konkurence. Před rokem 1989 dostávali práci a tím mnohdy i zakázky bokem pro sebe ve jménu podniků zahraničních obchodů lidé, kteří stáli na správné straně. Máme rok 2016 a pokud jde o veřejné zakázky, nic se nezměnilo.

Před rokem 1989 tu žili lidé, kteří se politicky angažovali na nesprávné straně. Končili bez práce, ve vězení, v dolech, hutích a občas vyhasly jejich životy někde v suterénu. Dnes používají sofistikovanější metody. Setkal jsem se s lidmi, kteří se už politicky angažovali, ale pro jejich názory a kroky ve funkci, kterými rozkryli špinavé praktiky těch nahoře, se stali sami cílem mediální dehonestace, policejního stíhání na základě vykonstruovaných kauz a usedli sami před soudem. Dementi nikdo nečte a osvobození v plném rozsahu bylo tak akorát úlevou pro sprostého obviněného. Profesní život mnohdy v troskách, rodina také, o zdraví nemluvě.

Ne každý na to má. Nikdo, kdo se z různých důvodů nemůže či nechce angažovat veřejně se svým jménem a obličejem, není hodný soudu ostatních. Každý žijeme své životy, máme své rodiny, své problémy, svou práci. Volby toto vše stírají. Volby jsou anonymní. Žádná perzekuce ze strany nadřízeného, žádná ztráta práce, žádná ztráta zakázek, žádná negativní medializace, žádná policie, státní zástupci a soudy. Jako když švec přeskočí hranici, aby si mohl zazpívat. Jsem odpůrcem povinných voleb. Stejně jako žádný zákon nepřikáže morálku, nelze podle mě kohokoli nutit k tomu, aby zvedl zadek a došel k volební urně. Přesto vás prosím, neseďte 7. a 8. října na zadku a běžte to někomu hodit. Komukoli, kdo vám a vaší rodině, vaší práci, živnosti nebo podnikání přinese nejvíce svobody, nebo alespoň co nejméně ublíží. Jinak o vás rozhodnou jiní, bez vás.

 

František Matějka

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele holcman

:-) Nevzdáváme to Matějko a proto taky nic vám, ani vaší klauso-machostraně nehodíme. Ani ohlodanou kost. Někteří už to napsali i za nás, třeba na iDnes...
(B. Veverka, 3.10.2016)

>>Běžte a 7. a 8. října to někomu hoďte. Komukoli<<

Jasně. Typická strategie těch nejsprostších populistů. Populistů, kteří spoléhají na lidi, kteří nepřemýšlí a "hází to komukoliv" - čili tito populisté pak mají šanci,že to ti nemyslící jedinci hodí i jim,již jen díky prostým zákonitostem pravděpodobnosti. Typické pro populistické strany,které loví mezi frustrovanými lidmi,kteří budou nespokojení vždy. Stejně jako KSČ(M). Je smutné, že se (i díky Matějkovi) po její bok přiřadila i SSO. Protože ty vaše řeči o "svobodě" jsou srovnatelné s tím,když komunisté v roce 1946 slibovali "spravedlivý" řád. Tehdy také komunisté lovili voliče mezi nemyslícími lidmi. Stejně jako SSO dnes.

A co se týče toho vašeho sprostého srovnávání situace před rokem 1989 a dnes - přál bych vám, Matějko, abyste to, co bylo tenkrát, zažil na vlastní kůži. Ale vy,kdybyste se narodil o 30 let dříve,byste evidentně prožil spokojený život komunistického funkcionáře, který by nejen že v zaměstnání žádné problémy neměl, ale ještě by se na tom svinstvu, co tu tehdy bylo,aktivně podílel a lidi byste v práci (pokud by nezastávali jediný možný "správný" názor, za který byste se "bil jako lev", stejně jako se jako trojský kůň bijete za vaše chlebodárce dnes) nemilosrdně šikanoval a z práce vyhazoval. Styďte se,vy,člověk pracující pro putinovský totalitní režim, srovnávat komunistickou totalitu s dneškem. Já nic takového, co v souvislosti s politickou šikanou v práci popisujete,rozhodně nezaregistroval a nevím o nikom, kdo by si na něco podobného stěžoval. Řekl bych, že si sprostě vymýšlíte a jen házíte špínu srovnáváním dneška s tím svinstvem,co tu bylo před třiceti lety. Inu,typický populista, kterému je každá lež dobrá - hlavně, že přinese hlasy. Styďte se, Matějko.

>>Máme rok 2016 a pokud jde o veřejné zakázky, nic se nezměnilo.<< - míněno oproti poměrům před rokem 1989 (!!!) - tak tohle může napsat skutečně jen...no,nebudu hrubý. Jen nemyslící Matějka. Anebo všeho schopný populista Matějka.Vyberte si.