Skip to content Skip to navigation

Proruská rétorika Hradu se opět potvrdila (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro Zeman a Putin7. srpna 2017,  14:52

Seznam.cz se rozhodl, že nebude platit za reklamu webům, které zveřejňují nepravdivé a zkreslené informace.

Náš pan prezident na to reagoval ústy svého mluvčího a označil tuto akci za cenzuru. Přitom je známo, že zkreslené a nepravdivé informace u nás používají právě weby, které mají nejasné zdroje financování, nejasného vlastníka, ale jako jeden muž vyjadřují své myšlenky které jsou podezřele blízké politice Kremlu.

Co říká Wikipedia o cenzuře: Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací – ať už předávaných mluveným slovem, tiskem nebo dalšími formami vyjadřování.

Ty proruské servery přeci nikdo necenzuruje. Spíše to vypadá tak, že má soukromá firma strach, aby s tou špínou nebyla spojována. Mohlo by to poškodit její pověst a potažmo i výdělky. Naprosto rozumná ekonomická úvaha, která nemá s cenzurou nic společného.

Seznam.cz je soukromá firma, která má právo si určit, s kým bude nebo s kým nebude spolupracovat. Stejně jako dotčeným webům nic nebrání v tom, aby si sami nasmlouvali jiného poskytovatele reklamy, nebo reklamní prostor poskytovali přímo. Tady nic cenzurního nevidím.

Takže jenom se to dotklo těch proruských webů a už se spouští od našeho současného prezidenta ublížený pokřik. To jen jasně dokazuje, jak je orientován a o co mu jde.

A nezkoušejte tu někdo tvrdit, že to neřekl pan prezident, ale jeho mluvčí. Pokud by s prohlášením svého mluvčího pan prezident nesouhlasil, tak měl přinejmenším veřejně vystoupit, ale spíše ho vyhodit. Takto se pod celou aféru jasně podepsal.

 

Tomáš Flaška

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele hanick

Cenzurou to jistě je, ať ve formě mazání příspěvku nebo omezování reklamních spotů. Jen Tomáši Flaškovi malou podotázku - myšlenky blízké Kremlu jsou automaticky nepravdivé? Odkud čerpáte to přesvědčení a zkoušel jste někdy ověřovat myšlenky blízké Bílému Domu? Pokud ne - doporučuji, někdy se jedná o přímo výron lží a zajímalo by mne, zda by Seznam.cz citátora BD rovněž omezil..

 


Pojištění.cz - Nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Srovnejte si nabídky pojišťoven a sjednejte si nejvýhodnější pojištění ONLINE.