Skip to content Skip to navigation

Zeman, nebo Drahoš? Opravdu zní otázka takto a je tak jednoduchá…? (Vladimír Kroupa)

Související obrázek18. ledna 2018,  12:45

Zdánlivě ano, při hlubším zamyšlení jde však nejen o tato dvě jména, která představují určité směry politiky, jde i o úplně jiná jména,...

K této myšlence mě vede jednoduchá dedukce, jejíž základ tvoří okolí obou pánů kandidátů. Zatímco okolí současného prezidenta Zemana je více méně známo (i když i tady se stále dají nalézt překvapení...), okolí pana Drahoše pro veřejnost určitě skrývá takových překvapen mnohem víc, už jen proto, protože občané zatím neměli stejnou možnost seznámit se s lidmi, kteří tahají za nitky v podstatě ovládající pana Drahoše.

Jedno je jisté – oba pánové ve svých kandidaturách skrývají lidově řečeno „kliky“, které budou po zvolení jednoho, nebo druhého ovládat na několik dalších let životy nás všech.

Upřímně řečeno, v tomto směru je to podle všeho jedna tragédie vedle druhé. My, jako voliči si budeme vybírat mezi dvěma cestami, kterými se budou ubírat současné problémy naší země i okolního světa, který nás bude vnímat buď optikou ukazující na okolí Zemana, nebo Drahoše.

Zase budeme muset vybírat mezi jedním zlem a druhým, ještě horším. Pan Drahoš tváří v tvář problémům povídá, že lidé nechtějí být strašeni, ale že chtějí slyšet, že jsme hrdý národ, který vše zvládne. Sice už nepřidává nic o tom, JAKkonkrétně vidí možnost zvládnutí problémů, a co on osobě, spolu se svým týmem hodlá udělat pro to, aby národ měl důvod být na sebe hrdý a aby měl důvod věřit tomu, že když ne vše, také alespoň něco, spolu s ním, zvládne.

Naproti tomu pan Zeman povídá kde co, sem tam lež, sem tam blud, a přitom spoléhá na to, že voliči raději půjdou do něčeho, co už znají, než aby riskovali zvolení si do svého čela člověka, který má i přes své rozsáhlé vzdělání potřebu nosit pro zvýraznění své inteligence brýle, protože v nich prý vypadá chytřejší...

A průšvih je, že může mít pravdu. Jenže když si zvolí jeho, Zemana, tak to průšvih nebude?

Bude, ale jiný...

Buď tak budeme mít za prezidenta někoho, kdo si nedělá hlavu s tím, co kde plácne, nebo jako druhou variantu budeme mít v čele našeho státu muže, který je tvárný, jako koule modelíny, podle toho, kdo ho zrovna hněte.

K tomu si připočtěte dva tábory lidí v pozadí, šachy ohledně sestavení vlády, na čemž mají také oba tábory svůj zájem a snaží se uplatnit své vlivy... a maglajz je dokonalý.

A po nás voličích se chce, abychom se sami a dobrovolně rozhodli, kterého čerta pověříme, aby nás pět let bodal vidlemi...

Já osobně to vnímám tak, že na Hradě nechci po předešlé pětileté zkušenosti Zemana, jenže tam nechci ani Drahoše, který je podle mě měkký, povrchní, bez svého názoru, který jen čeká na to, až mu někdo nějaký názor napoví. Zeman je prostořeký stařec, o kterém si myslím, že spoustu věcí už dělá a říká jen proto, aby naštval své oponenty, nikoliv proto, že by jeho rozhodnutí mělo nějaký smysluplný důvod.

Naproti tomu pan Drahoš na mě působí zase tak, že říká jen to, o čem si myslí, že chtějí jeho příznivci slyšet, i když sám není ve svém nitru o své pravdě ani trochu přesvědčený.

Jeden je ve svých názorech, často scestných, pevný až hrůza, druhý pro jistotu není pevný ani v tom, jestli potřebuje brýle, nebo jestli jsou nutností jen proto, protože mu sluší.

Musím se s pokorou přiznat, že vůbec netuším, komu z nich to mám hodit. Nechci na Hradě ani jednoho z nich, ani jeden tam podle mého nejlepšího svědomí nepatří. Závidím lidem, kteří tady často píší, jak mají v této otázce jasno, já se přiznám, že nemám.

Poraďte mi, prosím...

Vladimír Kroupa

Autor článku: 

Komentáře

V prvním kole jsem nevolila ani jednoho z těchto pánů. V druhém volím menší zlo a to je podle mě pan Drahoš. Ale radši bych tam měla Topolánka nebo Horáčka nebo Hilšra a to v tomto pořadí. :)))

Obrázek uživatele jany007

Klidně prázdná plechovka od coly, hlavně ne zase vožralej buranskej narcista, kterej sám nedokáže ani chodit!

Drahoš je z těchto dvou jasnou volbou.

V parlamentní demokracii má prezident především dodržovat zákony, vypadat a mluvit důstojně (a slušně), nehrabat se do cizích kompetencí (například zahraniční politiku fakt dělá ministerstvo zahraničí)  a neléčit si funkcí komplexy.

Obrázek uživatele holcman

Lidé ze strany Miloše Zemana mají podezřelé kontakty

(5.2.2010, stále aktuální)

Strana práv občanů, v jejímž čele se chce bývalý premiér Miloš Zeman dostat do sněmovny, má množství vazeb na lidi spojované s tajnými službami či organizovaným zločinem. Jeden ze zakládajících členů strany Eduard Zeman například působí ve firmě svázané s člověkem, o kterého se dlouhodobě zajímají české bezpečnostní složky. Strana také sídlí v budově (ul. Opletalova 1418/23 v Praze), kterou spoluvlastní někdejší komunistický rozvědčík Peter Kmeť. Informaci přinesl Český rozhlas Radiožurnál.... Společnost Intertrade, v jejímž představenstvu Eduard Zeman působí, patří do impéria Jana Jezbery, jedné z klíčových postav kdysi vlivné finanční skupiny Interconex. Ta ovládala například vytunelované litoměřické investiční fondy...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ct24/domaci/1357123-lide-ze-strany-milo...