Skip to content Skip to navigation

Tak už nám to komunisté říkají naplno (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro Vítězný únor 27. února 2018,  7:48

Výročí jejich vítězného února je jim dobrým datem, aby nám jejich vrchní ideolog sdělil: odstranit kapitalismus lze i pokojnou cestou.

A jedním dechem dodává, že teď je vhodná šance.

Rád bych se zeptal, co si tedy komunisté místo kapitalismu představují? Pokud se znárodní výrobní prostředky, není snad ani potřeba dodávat, kam to vede. Žádná soukromá iniciativa, žádná hospodářská soutěž, žádná konkurence a nakonec to skončí tím, o čem sní - všichni se mají stejně. Ale stejně blbě, dodávám.

Tam, kde to vydrželo trochu déle než pár desetiletí, žerou hlínu a třesou se, aby neskončili na popravišti. To je případ Severní Koreje.

I tak to někteří dnes zkouší stále znova a po nějakých 20 letech to skončí úplně stejně jako mnohokrát v historii. Tedy totálním krachem hospodářství státu, chudobou, bídou a beznadějí - to je Venezuela.

Co Čína? Tam sice vládnou komunisti, ale vládne tam především kapitalismus bez jakýchkoliv sociálních vymožeností.

Tak co by nám tedy pan vrchní ideolog Skála doporučil? Já bych všem doporučoval si ten jeho projev přečíst. Člověk vidí, že není rozdíl mezi KSČ a KSČM. A mohou tvrdit cokoliv, že se distancovali, že se změnili, že jsou demokratičtí. NEJSOU! Ten elaborát když si přečtete, tak hlavně před tím radši moc nejezte.

Tak co tedy místo kapitalismu? Socialismus? To snad ne. To si ještě všichni pamatujeme. Feudalismus? Z toho snad odrostli i ruďoši. Tak mi snad zbývá jen fašismus. Ostatně komunismus i fašismus mají na svědomí desítky milionů obětí, tak to by snad mohlo být to, o čem pan Skála sní.

Pak bych si dovolil ocitovat Trestní zákoník: § 405 Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia.

Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo jiné zločiny nacistů a komunistů proti lidskosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Zaujala mě jedna velmi výživná pasáž v díle pana Skály: "Poskoci cizích velmocí, zacházejících s námi jako s kolonií, ztrácí půdu pod nohama i dnes. Prohráli sněmovní i prezidentské volby. »Protestní hlasy« nabízejí šanci, jaká tu ještě nebyla."

Takže jen potvrzují, že vystoupení prezidenta Zemana na jejich sjezdu nebude náhoda. Všichni dohromady cítí tu šanci. A vzhledem k tomu že soudruh (ten pan mi nějak nejde přes klávesnici) zmínil i parlamentní volby, tak si asi vzpomněl na mladá léta premiéra Babiše a na tu jeho historii se chystá navázat. A nikdo mi nevymluví, že hlasy pro Babiše i Zemana nebyly hlasy pro komunisty. Byly. Vždyť se k tomu hrdě a nahlas hlásí a cítí tu svou šanci. A prezident jim to už pojede stvrdit.

Tomáš Flaška

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Takováto prohlášení jsou dle platných zákonů trestná! Ale pokud je premiérem agent Stb a prezident jezdí po sjezdech KSČM, tak proč by to měl vlastně někdo stíhat  :(