Skip to content Skip to navigation

KOMENTÁŘ: Putinovo Rusko připomíná SSSR, nablýskané PR maskuje zahnívání

Fórum: 

Související obrázek17. března 2018,  13:30

Ruský prezident Vladimir Putin se sice umně stylizuje do role nezdolného vladaře potírajícího všechny zlořády, realita je ale podstatně chmurnější.

V příštích letech ho čeká hora problémů, nastartování nezbytných reforem i boj s korupcí, uvádí v předvolebním komentáři analytik Karel Svoboda z Univerzity Karlovy. 

Nejprve je dobré si zrekapitulovat, v jakém stavu se vlastně Rusko nachází. Jestli přitom Vladimir Putina jeho okolí něco doopravdy umí, tak je to PR. Od počátku staví svůj obraz na kontrastu s Borisem Jelcinem.  Na kontrastu Putinovy síly, zdraví, schopnosti zajistit bezpečnost a silnou pozici Ruska ve světě, schopnosti bojovat s oligarchy a korupcí proti slabosti, nemocem a alkoholismu, slabé armádě i neschopnosti oponovat Západu, navíc vnitřnímu rozvratu země a její zkorumpovanosti jelcinského období.

Výsledky jsou ale poněkud rozporuplné. Stačí se podívat na ruskou ekonomiku. Za poslední rok oslavilo Rusko růst hrubého domácího produktu o 1,4 procenta, což je velmi slabý výsledek, zvláště pokud si uvědomíme, že celosvětový růst dosáhl kolem 3,5 procenta a vyspělé ekonomiky rostly o dvě procenta. Nejde přitom o ojedinělý výkyv, od roku 2008 ruská ekonomika prakticky nevzrostla. 

číst dál


Obrázek uživatele jany007

Pozlacené hovno, jako vše co kdy přišlo z Ruska, potažmo ze SSSR!

Obrázek uživatele hanick

ze zlatnictví? S jakým prospěchem?

Obrázek uživatele helena-kr

probuďte se a začněte opravdu přemýšlet a ne papouškovat přiblblé kecy topky a podobných individuí

Za bolševika se říkalo, že "Západ stojí na okraji propasti" a k tomu dovětek rádia Jerevan "aby na nás lépe viděl". Mám takový pocit, že dnes si Rusko se Západem ty role vyměnilo, či brzy vymění. Proč?

Na to odpověděl už Gerald Durrell:
Demokracie má své výhody, ale občas lze dosáhnout mnohem víc s trochou laskavé diktatury.