Skip to content Skip to navigation

Pravda o podílu Ameriky na naší svobodě (Jan Ziegler)

Výsledek obrázku pro Američané osvobození čechy11. května 2018,  10:48

Je smutné i směšné zároveň, jak někteří jedinci stále papouškují komunistické lži o osvobození západních a jihozápadních Čech americkou armádou.

Tito zoufalci však mají smůlu.

V současné době je totiž důkazy usvědčují ze lži. Třeba tvrzení, že Plzeň osvobodili povstalci, kteří 5. května 1945 obsadili radnici a vysílač rozhlasu, je hodně zjednodušené. Tito lidé svoji odvážnou akcí hodně riskovali a za svoji statečnost si zaslouží velké uznání. Ve městě však byla silná německá posádka o téměř osmi tisících mužích, vedena generálporučíkem Georgem von Majewskim, která se odmítala vzdát povstaleckému vedení. Díky obratné diplomacii zástupců Revolučního národního výboru se podařilo zabránit masakrům, které hrstce českých ozbrojenců hrozilo, Česká strana mimo jiné blafovala, když německému velení tvrdila, že má v ulicích na dvacet tisíc dobře ozbrojených mužů a němečtí vojáci proto zůstali v klidu.

article_photo

Plzeňané samozřejmě dobře věděli, že je štěstí může opustit a tak vyslali vstříc Američanům několik spojek, z nichž jedna se k nim dostala a o den později vstoupily americké jednotky, vojáci 16. obrněné divize, 2. pěší divize a 97. pěší divize spolu se 17. belgickým praporem fyzilírů, do města. Bylo to právě včas, protože generál Majewski začal povstalcům vyhrožovat, že proti nim tvrdě zakročí. Nakonec mu nezbylo, než se zhruba ve dvě hodiny odpoledne vzdát americkému podplukovníku Percy H. Perkinsovi (důstojníka v generálské hodnosti, jak německý velitel ke kapitulačnímu aktu požadoval, neměli Američané k dispozici). Krátce poté se před přítomnými včetně své manželky generál von Majewski zastřelil, když předtím ze šuplete u pracovního stolu vytáhl nepozorovaně svoji pistoli.

Američané také v Plzni zlikvidovali některá zbývající ohniska německého odporu, například na Klatovské třídě nebo odstřelovače na věži chrámu sv. Bartoloměje, a zajali tisíce německých vojáků. Tyto události jsou zadokumentované mimo jiné na fotografiích a natočené na filmových záběrech, které jsou k vidění v plzeňském muzeu generála George Pattona. Nebýt spojeneckých vojáků, tak to s povstalci dopadlo hodně špatně a mrtvých mohlo být mnohem víc.

Tady je třeba zdůraznit rozdíl proti situaci v Praze, kde rovněž vypuklo protinacistické povstání. Zatímco v Plzni se generál Majewski zatvrzele odmítal vzdát povstalcům a kapituloval až před Američany, v metropoli Česká národní rada v čele s předsedou Albertem Pražákem a vojenským velitelem povstání generálem Karlem Kutlvašrem uzavřela 8. května v 16 hodin s velitelem německých jednotek bojujících v Praze generálem Rudolfem Toussaintem dohodu o zastavení bojů a odchodu německých jednotek z hlavního města směrem k americkým liniím. Drtivá většina německé armády dohodu respektovala a ještě v podvečer přestala válčit a začala se z metropole nad Vltavou stahovat. I z toho důvodu slavíme 8. května jako den vítězství nad nacismem oprávněně.

Další lží je tvrzení, že Američané nedovolili plzeňským povstalcům jít Praze na pomoc. No, několik aut s bojovníky z Plzně se do hlavního města nakonec dostalo. Ale jádro problému je jinde. Mezi Rusy a Američany došlo k dohodě o demarkační linii na území Čech zhruba na čáře Karlovy Vary – Plzeň – České Budějovice. Sovětský vůdce Stalin neměl zájem na tom, aby většinu našeho území osvobodili západní spojenci a proto zamítl návrh velitele 3. americké armády generála George Pattona, že se svými vojáky bude dále postupovat povstalé Praze na pomoc. Američané byli schopni do ní dorazit už 6. května večer a mohly tak být ušetřeny stovky lidských životů. Velení Rudé armády dokonce lhalo západním spojencům s tím, že operace na osvobození Prahy již začala, což nebyla pravda.

Ale teď zásadní věc. Součástí dohody o demarkační linii bylo i ustanovení, že ani z jedné strany ji nesmí bez souhlasu té druhé překročit jakékoliv ozbrojené jednotky. A to se týkalo nejen západních spojenců, ale i českých vojáků a povstalců. Rusové však žádný takový souhlas nedali, a byli to oni, kteří zakázali českým letcům ve Velké Británii přiletět na pomoc Praze s tím, že je to jejich operační území a mohlo by dojít ke zmatkům. Takže řeči o tom, že Američané zakázali českým vojákům a letcům přijít na pomoc Praze, je nehorázné a absolutně lživé. Ti pouze dodrželi platnou dohodu.

Zdroj

Jan Ziegler

Rubrika: 
Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele hanick

Co jiného čekat od autora, než plný pohár nenávisti? Cituji: "Rusové však žádný takový souhlas nedali, a byli to oni, kteří zakázali českým letcům ve Velké Británii přiletět na pomoc Praze s tím, že je to jejich operační území a mohlo by dojít ke zmatkům. Takže řeči o tom, že Američané zakázali českým vojákům a letcům přijít na pomoc Praze, je nehorázné a absolutně lživé. Ti pouze dodrželi platnou dohodu." - konec citátu.

Zieglere - Rusové? Sami od sebe? Nebylo to tak, že v sovětských vojskách byla většina Ukrajinců a Rumunů? A co Jaltská konference? A co další velmoci? "Rusové" zakázali anglickým letcům přiletět na pomoc?  Komu to sdělujete - žákům 5. třídy ZŠ? 

Ale už když vidím nadpis a autora - očekávám žumpu.

Obrázek uživatele jany007

hanick, když ze sebe nechceš dělat blba a  negramota, tak si nejdříve nastuduj historii, když se chceš k historii vyjadřovat! :)

https://technet.idnes.cz/po-stopach-ceskych-letcu-z-anglie-dqp-/vojenstv...

 

Obrázek uživatele hanick

Od tebe se zvlášť nechám poučit, vlastenče a znalče na baterky. Vyjadřoval jsem k Janu Zieglerovi, zaprodanci Západu a jeho žvástům. Historii z nějakého odkazu mám brát za bernou minci? Odkud tohle čerpáš??? A tohle má být ta ryzí pravda? Ani netušíš, kolikrát se ještě bude přepisovat!

Obrázek uživatele jany007

Takže Ty mě chceš říct, že co je v tom článku pod tím odkazem, takže to není pravda?! Stačí jednoduché ano či ne, děkuji.....

Obrázek uživatele helena-kr

a kterou historii .Tu  kterou nás dnes krmí nebo tu co znali pamětníci.? já od pamětníka znám něco trochu jiného

Obrázek uživatele jany007

Znova se zeptám, nečekám odpověď, ale zkusím to..... co v tom článku není pravda?

Obrázek uživatele helena-kr

to ,že amíci dorazili do plzně a existence demarkační čáry .jinak většina jsou  výplody chorobného mozku .

Obrázek uživatele jany007

Takže na otázku co není v článku pravda odpovídáte že to že amici dorazili do Plzně a existence demarkační čáry?! :))

 

Obrázek uživatele helena-kr

pardon zapoměla jsem napsat začátek ve znění "pravda je "omlouvám se

 

Obrázek uživatele jany007

A co tedy konkrétně není pravda?! Můžete být aspoň jednou konkrétní?! Prosím!

Obrázek uživatele helena-kr

není pravdy že amíci bojem osvobodili plzeň .tam dojeli v nažehlených uniformách a nablýskaných autech .nedotčení bojem .ale holky se jim líbily jako každé "vítězné armádě " do roka bylo hodně kakaových dětí a maminka nebyly nadšené .a vůbec .dělali stejné zhovadilosti jao rudá armáda .to však dneska pitomečkové popírají a raději se přepisují dějiny .

Obrázek uživatele jany007

Jako že američané neměli žádné padlé v Plzni?! 

Mluvil jsem s lidmi, kteří u toho přímo byli.

A říkali úplně jiné věci, než co tady prezentujete vy.

Vy tyhle vylhané hlouposti máte od koho?

Obrázek uživatele helena-kr

představte si ,že od pamětníka který komunisty nesnášel ale amíky ještě víc .

Obrázek uživatele jany007

To je zajímavé, svědectví je plno, obrazové, zvukové záznamy vzpomínek pamětníků, vše je to ale lež!! Na druhé straně tvrzení  někoho anonymního na webu, že to od někoho jiného slyšel máme brát jako pravdu! Ale co čekat od helenky, od někoho, kdo tady tvrdil že ví jak je to opravdu s tou Ukrajinou, protože ji to říkali Ukrajinci u nich v hospodé! :)

Já mluvil přímo s tím penzistou, který jel s Američany na tanku od nás až do Plzně.

Obrázek uživatele helena-kr

a já přímo s rodákem z plzně svým bývalým tchánem který přímo říkal ,že amíci přijeli v nažehlených univormácha nablýskaných autech nedotčeni bojem.a do roka bylo v plzni hezká řádka kakaových  dětiček  co se nenarodily z lásky ani z nějaké přítulnost ale nedobrovolně .nemluvě o dalších věcech. a to tchán komunisty nemohl ani cítit .

Obrázek uživatele jany007

To jako chcete říct, že mezi americkými vojáky, kteří osvobodili Plzeň byli černoši?! A znova se ptám, oni nebyli žádní padlí američtí vojáci při osvobozování Plzně?! Prosím aspoň jednou odpovězte, děkuji:)

Obrázek uživatele helena-kr

představte si ,že byli černoši a ne málo tchán měl i fotky

 

 

 

Obrázek uživatele jany007

Do Čech nevstoupil jediný černošský voják v americké armádě!!! V US army byla přísná segregace! Nejbližší černá jednotka byla na jihu Itálie!!! Aspoň je vidět jak lžete!!!

Obrázek uživatele helena-kr

vím co jsem viděla na fotkách a myslím,že i na černobílé fotografii černocha poznám .nehledě na na dítka

Obrázek uživatele jany007

Milá helenko, větší kravinu jste již říci nemohla, jak jsem již psal, v americke armádě byla striktní segregace, nebyli smíšené jednotky, černí vojáci byli v celých útvarech kterým veleli černí důstojníci a v Evropě byla jediná jednotka během celé války a to v jižní Itálii, nad protektorátem svedlo pár soubojů několik pilotů z černé letky ale jinak noha černého vojáka v americke uniformě se ani na chvilku nepriblizila k české hranici nebo dokonce do Plzně! Doložte aspoň jednou své tvrzení nějakým důkazem! Toto jsou fakta a dají se lehce doložit. Jsou podrobně zápisy toho kde jaká jednotka během celé války byla nasazena! A díky segregaci nemohlo s Patonem přijet pár desítek černých vojáků do Plzně,! Buďto celej útvar, nebo nikdo!

Obrázek uživatele helena-kr

s armádou nešli jen vojáci

Obrázek uživatele jany007

A kdo tedy?! Ukažte mi jedinou fotku černocha při osvobozování Plzně!!! Kdo tedy podle vás mají být ti černoši kteří osvobodili Plzeň?! Nikdo nikdy o nich neslyšel, nikde o nich není zmínka či fotografie a podle všech údajů byli nejbližší cernosti vojaci v jižní Itálii!! Kdo tedy byli ti černoši o kterých lžete?! 

Obrázek uživatele helena-kr

jeden z nás je nenapravitelný tupec ale já to nejsem .moje kakaová teta se narodila počátkem roku 1946 a vyrůstala bez otce.nešlo zjistit který z těch čtyř ji oplodnil .stejně pak všichni nakonec odjeli tak jak přisli.s americkou armádou.vaše kecy jsou naprosto mimo mísu .

Obrázek uživatele jany007

Znova se ptám, kde se vzali ti domnělí černoši v Plzni?! Ukažte jediné foto, video, zprávu že by s americkou armádou do Plzně dorazil jediný černoch?! Lžete a moc dobře to víte. Nastudujte si něco o té segregaci v US army. Černoši se samostatně nevyskytovali! Lžete  a jen hloupě okolo sebe plivete, ale co čekat od obdivovatelky toho ožralého burana  na Hradě?! Ten taky když je přistižen při lži, tak raději lže dál a neumí přiznat chybu, ani když o tom rozhodne sout, viz Peroutka! Proč tedy někde není jediný záznam o černých vojácích v Plzni, ale fotek černých vojáků třeba z Itálie  je plno?! Záznamy nelžou a k hranicím České republiky se ani jediný černošský voják v americké armádě nepřiblížil! Dejte jedinou fotku a já se Vám omluvím smažu tady profil a již nikdy o mě neuslyšíte.....jedinou fotku, jediný záznam 

Obrázek uživatele helena-kr

už jsem si zvykla,že popřete vše co napíšu i kdybych tvrdila,že země je kulatá a v noci tma

 

Obrázek uživatele jany007

helenko, já se opravdu snažil, hledal jsem četl jsem a nikde ani zmínka, fotka nebo rozhovor, proto se ptám Vás dodejte fotku, odkaz, rozhovor, video cokoli. Černý americký voják do Čech nevstoupil! A napsala jste že s armádou nepřišli jen vojaci a proto se tedy ptám, kdo ještě?! Kdo byli Ti černoši v Plzni o kterých tu mluvíte?! Jednoduchá otázka tak prosím jednoduchou odpověď 

Obrázek uživatele helena-kr

už ve středověku chodily s vojsky např. markytánky .dodnes je situace podobná ale o tom se nemluví .patří to mezi nedůležité

Obrázek uživatele jany007

Můžete odpovědět jednoduše na jednoduchou otázku kdo měli být ti černoši při osvobozování Plzně o kterých nikdo nikdy neslyšel, není s nima jediná fotka, video, nikdo o nich nemluví nikde žádný záznam....