Skip to content Skip to navigation

Já, občan České republiky... (Vladimír Kroupa)

Výsledek obrázku pro zeman, trenky ohen16. června 2018,  12:11

Myslím si, že byla překročena určitá hranice, že nazrál čas na akt, ke kterému v naší novodobé historii ještě nedošlo.

Určité věci už nejdou odbýt mávnutím ruky, situace už je skutečně vážná...

Já, občan České republiky, vědomý si naléhavosti situace, obracím se na Vás, vážené poslankyně, vážení poslanci, vážené senátorky a vážení senátoři.

Rád bych Vás touto cestou požádal o to, abyste se v rámci svých kompetencí zamysleli nad možností iniciace ústavního aktu, který je asi v naší novodobé historii bezprecedentní. K mé žádosti mě vede také bezprecedentní situace, která nastala v souvislosti s výkonem nejvyšší ústavní funkce v naší zemi.Vím, že prezidenta republiky nelze po dobu výkonu jeho funkce zadržet, trestně stíhat ani stíhat pro přestupek nebo jiný správní delikt. Senát může nicméně se souhlasem Sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu, a to pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku. Ústavní soud může na základě ústavní žaloby Senátu rozhodnout o tom, že prezident republiky ztrácí prezidentský úřad a způsobilost jej znovu nabýt.

Domnívám, že pan Miloš Zeman hrubě porušuje Ústavu tím že se chová naprosto nevhodně, až ostudně s ohledem na funkci nejvyššího ústavního činitele, kterou zastává. Jeho poslední skutek, při kterém sezval do prostor Pražského Hradu zástupce tisku, předpokládám, že nejen toho našeho, českého, a kde jediné, co udělal, bylo spálení rudých trenýrek obřích rozměrů, byl doslova ostudný a ponižující pro celý náš národ v očích celého světa.

Domnívám se, že pan prezident není ze zdravotních důvodů nadále schopen fakticky vykonávat svůj úřad. Mám samozřejmě na mysli jeho duševní stav. Tím pádem podle mého názoru porušuje Ústavu České republiky, způsobuje naší zemi totiž ostudu a snižuje vážnost jak svého úřadu, tak reputaci celého našeho národa.

Domnívám se, že svým posledním skutkem překročil hranici, co je ještě nejvyššímu ústavnímu činiteli možno tolerovat. Jeho jiné, občas rozumné a pragmatické postoje k různým otázkám už nemohou zdaleka převážit negativní pohled zvenčí na naši zem, pohled i nás samotných na naši čest, na náš národ, jakého se nám díky jemu dostává. Pan prezident Zeman podle všeho ztrácí zcela kontakt s realitou, ve svém postoji už nedokáže rozeznat, co je normální a co ne.

V minulosti už byl tento nejvyšší úřad ze zdravotních důvodů opuštěn například generálem Ludvíkem Svobodou. Ten měl ale soudnost a sám poznal, kdy je vhodné hodit ručník do ringu. Jak je vidět, to u pana Zemana asi nehrozí. Proto by měl zafungovat jiný ústavní mechanismus, jakým je podání ústavní žaloby na pana Miloše Zemana pro hrubé porušení Ústavy.

Pan prezident Zeman totiž podle všeho zastává svou funkci bez toho, aby mu jeho duševní stav umožňoval tuto funkci vykonávat ve prospěch své země, jak se složením prezidentského slibu nedáno zavázal.

Pan prezident Zeman své zemi - naší zemi, už jen škodí. Na co budeme - budete ještě čekat? Na to, až udělá něco, co definitivně pošle naši zem pod čaru myslitelného v mezinárodním měřítku?

Což sami nevidíte, co se děje, jak neskutečné a šílené věci se na nejvyšším patře naší politiky dějí?

Prosím Vás, najděte odvahu postavit se konečně za zájem našeho národa, nikdo jiný než Vy, to z ohledu na Ústavu udělat nemůže.

Prosím Vás jménem svým a domnívám se že nejen svým, abyste iniciovali proces, na jehož konci bude důstojné ukončení současné tristní situace.

V našich českých dějinách, zejména v těch novodobých, je jen málo událostí, na které bychom mohli být my, Češi, hrdí. Neberte nám všem prosím poslední špeky sebeúcty, nechtějte po nás prosím svou nečinností v tomto ohledu, abychom nemohli zvednout hlavy a ujistit se, že národ, jehož jsme součástí, může světu nabídnout něco jiného, než trapné a sebedestruktivní tolerování člověka na Hradě, člověka, který je evidentně mimo realitu a s největší pravděpodobností duševně nemocen . Nebo si snad umíte představit jiného prezidenta na světě, kterého by bylo možno brát vážně a který by činil to, co činí pan Miloš Zeman?

Opravdu spadne celá naše reputace, naše sebeúcta někam, kde se nachází snad jen na TV Prima uváděná reality show o rodině Štikových?

Prosím Vás, vážené poslankyně, vážení poslanci, vážené senátorky, vážení senátoři, zasaďte se o odvolání pana Miloše Zemana z jeho funkce prezidenta republiky. Není schopen ji vykonávat v souladu s Ústavou České republiky.

Vladimír Kroupa

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele helena-kr

čekala jsem který zoufalec začne na prezidenta plivat jedovaté sliny

Prezident má a musí reprezentovat stát! Jeví se vám tahle akce jako počin, který reprezentuje? Můžete mi ukázat jednoho jediného prezidenta na světě a všech dob, nebo stačí za posledních 100 let, který by se takto choval? To byla akce vhodná pro státníka?
V dalším: galeristé je chtěli vydražit, mluví se o minimálně 2 milionech korun!
Ale některé matky nemají dost peněz na ovoce pro své děti, na světě umírají děti hladem a on si jde 2 miliony spálit...

Obrázek uživatele helena-kr

je zvrhlostí nazývat kus červeného hadru který byl zavěšen místo zhanobené standarty úchylnou skupinou stohovnářů uměleckým dílem . prezident nastavil havloidním řiťolezcům zrcadlo které je ukázalo v jejich ubohosti .

A kdo (kromě vás) píše o uměleckém díle?

Obrázek uživatele helena-kr

pseudo umělci a podobná spodina .bylo toho plno .naposled šílenci co ten hadr ocenili na 2 melouny 

.

Obrázek uživatele jany007

Mohu se zeptat na nějakého toho pseudo umělce nebo člena té spodiny, na nějaké konkrétní  jméno?! Vím že zase neodpovíte a bude ten jen hloupě okecávat a dál lhát, ale zkusil jsem to :)

Obrázek uživatele helena-kr

já přece kvůli vašim hloupým otázkám nebudu trávit svůj čas zpětným vyhledáváním článků na internetu .najděte si je sám  .je jich dost . ale to vy ne .raději ze sebe dělate negramota co kouká jen na obrázky aby se nedočetl něčeho co by vám ukázalo ,že pravda je úplně jinde

Obrázek uživatele jany007

Takže klasika, jenom lež a nic víc, já po Vás nechci žádné vyhledávání, jen jsem se zeptal na nějaké konkrétní jméno a to si snad pamatujete, pokud si tedy nevymýšlíte..... :)

Obrázek uživatele helena-kr

klasika na  debilní otázky nelze odpovědět . máte internet vraťte se do doby kdy právě ti pseudoumělci zhanobili standartu a spodina nadšeně hýkala.pokud se pamatuju patřil jste mezi ně .  .prostě zhovadilosti se určitou skupinou  nazývají uměním a uměleckým projevem

 

Obrázek uživatele jany007

Takže nejsou argumenty, tak se uráží:) a Vy jste tady tvrdila, že o těch trenkách, které Zeman spálil, někdo tvrdil že je to umění, teď tady něco plácáte o divadelní hře a o vyvěšení trenek na Hradě, ale otázka zněla, kdo o těch spalenych trenkach řekl že je to umění, jak jste tu tvrdila....dokážete pochopit jednoduchý psaný text, jednoduchou otázku?! Vy tady zase něco tvrdíte, když jste dotázána na nějaký fakt ohledně Vašeho tvrzení, začněte blekotat o něčem jiném, o něčem na co se Vás nikdo neptal.....

Obrázek uživatele helena-kr

nejspíš ten co je ocenil na dva melouny a ti co jejich vyvěšení nazvali uměleckým projevem .takže částečně i vy

 

Obrázek uživatele jany007

to že něco stojí 2 milióny znamená, že je to umělecké dílo?! Opravdu jste trošičku pomatená, když nedokážete pochopit, že něco může mít hodnotu, protože se to pojí s nějakou událostí, ne proto že je to umělecké dílo.....ach jo, kdyby hloupost nadnášela,  ale dál to znáte dobře sama, že? :)

Obrázek uživatele helena-kr

a vy nechápete,že ten kus hadru neměl žádnou hodnotu a ocenění bylo provokací .nedokážete si najít jak bylo toto nazýváno a pouze prudíte . místo bezduchého datlování si projděte články .a vaše komenty taky

 

Jestli to pro někoho má sběratelskou hodnotu by se poznalo na aukci. Můj ani váš názor na tom nic nezmění.

Obrázek uživatele helena-kr

no tak nevím proč je původně koupil obchodník s uměním za meloun a pak je chtěl věnovat národní galerii .a tam pokud vím se vystavují pouze umělecká díla aby mohly povznést ducha národa .

Obrázek uživatele jany007

Cože?! Jakej obchodník ty trenky, co Zeman spálil, koupil za milión?! Mohu se zeptat na jméno?!

Obrázek uživatele helena-kr

patrik simon

 

Obrázek uživatele jany007

Aspoň je vidět jak lžete, cituji:"Šimon však zaplatil pouze sedm korun, protože podle doložky v kontraktu si dílo nesměl nechat pro sebe, ale musel ho vystavit v Národní galerii nebo v jiné veřejné instituci." Takže zase jedna provázená lež! Z milionu je najednou 7 korun....

Obrázek uživatele helena-kr

já nelžu to že zaplatil 7 kč je něco jiného dohoda byla milión a toje směrodatné taktéž úmysl darovat je faktum

 

Obrázek uživatele jany007

Vy jste tu napsala že zaplatil milión, znova opakuji, že zaplatil milión!!! Žádný milión nezaplatil, pouze 7 korun!!! Jste jak to ožralé hovado na Hradě, přistižena při lži ale stejně budete drze lhát dál!!!

Obrázek uživatele jany007

A ještě se zeptám, podle Vás se v národní galerii vystavují pouze umělecká díla?! ;)))

Obrázek uživatele helena-kr

pokud někdo prohlásí o zhovadilosti ,že je to umění

.přečtetesi něco o národní galerii

Obrázek uživatele jany007

Hmmmmm, to je zajímavé, že se v národní galerii vystavují třeba dokumenty a fotografie k určitým historickým okamžikům, jako je například teď charta 77, takže zase kecáte kraviny, protože nikdo netvrdí, že fotka nebo dokument, je v tomto případě umělecké dílo ale připomenutí nějaké události, jak se píše v popisu výstavy přímo na stránkách galerie, takže zase lež ok rudé helenky....prej v národní galerii se vystavují pouze umělecká díla a trenky koupil někdo za milión!!! :)))

Obrázek uživatele helena-kr

přečtěte si o národní galerii na vikipedii

 

Obrázek uživatele jany007

Já jsem.si o národní galerii přečetl, a znova opakuji že tam jsou k vidění i dokumenty, fotografie a jiné věci, které nejsou umělecká díla, ale vztahují se k historickým udalostem, jak se o nich sama galerie vyjadřuje. 

Obrázek uživatele helena-kr

i fotografie jsou za určitých okolností uměleckým dílem

Obrázek uživatele jany007

Vy tak krásně hloupě okecaváte! :) Znova opakuji, výstava Charta 77, kde podle vyjádření národní galerie budou k vidění fotografie a dokumenty vztahující se ke 40 letům od podepsání, žádná umělecká díla! 

Obrázek uživatele jany007

Tady máte přesný popis ze stránek galerie:"Výstava Příběh Charty je připomínkou čtyřicátého výročí Charty 77, neformální občanské iniciativy, kritizující nedodržování lidských a občanských práv. Na příběhu Ivana Jirouse – básníka, výtvarného kritika, představitele českého undergroundu – dokumentovaném fotografiemi, písemnostmi i osobními věcmi, autoři výstavy představují, společně s historickým zhodnocením Petra Blažka a Veroniky Tuckerové, životní osudy lidí z různých společenských okruhů, jejichž spojnicí bylo souznění s duchem textu Charty a kteří byli jejími signatáři." A mimochodem, víte že si v galerii jednou týdně můžete zacvičit jogu?! Taky, dle Vás, umělecké dílo?! :)))

Obrázek uživatele helena-kr

pletete hrušky z jablkama . výstava charty není ze sbírek národní galerie pouze se koná

Obrázek uživatele jany007

Že Vám není hanba tady takhle okatě lhát, Vy sama jste tu tvrdila, že v národní galerii se vystavují pouze umělecká díla!! 

Obrázek uživatele jany007

Tady Vás cituji:"je chtěl věnovat národní galerii .a tam pokud vím se vystavují pouze umělecká díla aby mohly povznést ducha národa" Takže tady nelzete, napsala jste že v národní galerii se vystavují pouze umělecká díla, ale jak je vidět můžete jít i na výstavu fotek a dokumentů, které nejsou umělecká díla, pouze mají za sebou nějaký příběh 

Obrázek uživatele helena-kr

vy jset opravdu hlupák .v národní galerii jsou umělecká díla ale protory poskytnou i jiným  trěba józe nebo co se tam cvičí

 ale nejsou takové věci ve sbírkách

 

 

Obrázek uživatele jany007

Takže Vy jste nenapsala:""je chtěl věnovat národní galerii .a tam pokud vím se vystavují pouze umělecká díla aby mohly povznést ducha národa" ?!

Obrázek uživatele helena-kr

potvrdil jste že jste hlupák .bylo napsáno "pokud vím" brala jsem to tak že se v ND nacházejí pouze sbírky uměleckých děl .nesleduji výstavy v prostorách ND které prakticky koná někdo jiný .to však nic na faktu ,že ND má pouze sbírky umění různého druhu neměni.

 

Obrázek uživatele jany007

A jak tedy vysvětlit, paní chytrá, že národní galerie vlastní, opakuji vlastni, sbírku umrtních listů, a má to v sekci dokumenty, jak naleznete na její oficiální stránce?! A teď jsem zvědavý na to další trapné okecáváni!

Prezidentská kancelář tvrdí, že ty trenky koupila od Fondu národního majetku za jednu korunu. Vy říkáte, že je koupil od FNM pan Šimon.

Částku s dovolením nechám stranou, o té už se snad napsalo dost.

Ale zbývá tu očividný rozpor - buď má špatné informace (nebo lže) prezidentská kancelář, nebo vy. Nejméně jedno z toho musí z logiky věci platit.

Obrázek uživatele jany007

To je dilema, to je dilema....přiznat že zase lže můj guru na Hradě, nebo přiznat, že zase lžu  já?! To jsem na helenku  zvědavý, jak z tohohle vybruslí, ale jak ji znám tak bude okecávat, nebo přeskočí na něco jiného a nebo zase  bude ticho po pěšině :)

Obrázek uživatele helena-kr

ale já nelžu to je vaše až chorobná představa .četl jse článek nebo raději ne ze strachu  aby vám náhodou nedošla vaše zabedněnost .
 

Obrázek uživatele jany007

Tak si to tedy zrekapitulujeme: trenky koupil za milión - bylo to pouhých 7Kč, v národní galerii se vystavují pouze umělecká díla - krom jiného vlastní národní galerie sbírku umrtnich oznámení, a to v sekci dokumentů..... A pan Banjo, Vás nebo Ovara taky ze lži  usvědčil....ale jen hloupě okecávejte dál, aspoň je sranda:)))

Obrázek uživatele helena-kr

stále chtete důkazy a když je dostanete tak je popřete .a melete si svou jak poškozená gramofonová deska ..kdybych udělala cokoli stejně budete tvrdit svou . jděte do parlamentu za topku a podobnou verbež .tam by jste byl za hvězdu

 

Obrázek uživatele jany007

A jaké jste dodala důkazy?! Jen něco tvrdíte ale žádný odkaz nic?! Dejte nějaký článek, video, rozhovor a můžeme se bavit!