Skip to content Skip to navigation

Najdete nějaké rozdíly? (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro Okamura a Filip7. srpna 2018,  15:35

Vyjádření nejvyšších představitelů KSČM a SPD po tragické smrti našich tří vojáků jsou si ve svém významu podobná jako vejce vejci.

Po "povinném" vyjádření soustrasti pozůstalým to přijde.

Tomio Okamura: „Nesouhlasíme se způsobem, jak byla a je vedena kampaň v Afghánistánu. Má zcela špatný strategický cíl. Chce z Afghánistánu vytvořit protektorát NATO a především USA. Tento záměr odmítá velká část Afgánců, kteří jsou tradičně odmítaví k cizímu vměšování. Válka trvá již sedmnáct let a není vidět konce války. Jsme přesvědčeni, že Afghánistán je třeba nechat Afgáncům a nenutit jim politické, ani jiné pro ně cizí modely života. Ať ve své zemi žijí, jak chtějí, a za své peníze. Terorizmus nám dnes hrozí především díky imigrační a multikulturní politice EU. Naše vojáky budeme potřebovat doma.“

Stanislav Grospič s Vojtěchem Filipem: „KSČM je přesvědčena, že ke smrti tří mladých vojáků nemuselo dojít. Terorismus je dnes velice vážnou hrozbou, se kterou je nutné bojovat. Zřetelně se ukazuje, jak ve světě narůstají stále více nesmyslné války a násilí, které nejsou vedeny v zájmu nastolení důstojných podmínek pro život lidí v míru. Kapitalistické velmoci USA, Francie, Velká Británie ve snaze přerozdělit si svá světová panství, vytvářely a podporovaly vznik terorismu proti legitimním vládám v jiných zemích. Když se tento terorismus obrátí proti nim, nejsou schopny mu čelit.“

Možná by mohli zelení po každé smrtelné nehodě na silnici vydat prohlášení: "Strana zelených vždy bojovala proti automobilismu. Jsme přesvědčeni že za jeho rozvojem je jenom zájem západních těžařských společností o co největší zisky. Jeho škodlivost se v podobě mrtvých na silnicích ukazuje dnes a denně. Západním kapitalistickým státům rozvoj automobilové dopravy přerostl přes hlavu a dnes nevědí co s ním. Česká republika by na auta měla úplně zapomenout a přejít výhradně na cyklistiku."

V případě úmrtí po nějakém výbuchu plynu by třeba mohli zastánci jaderné lobby prohlásit: "Vždy jsme říkali že pro rozvoj energetiky v Česku je nejlepší masivní budování jaderných elektráren a následné posilování rozvodné soustavy. Spotřeba plynu pouze plní kapsy nadnárodním monopolům sídlícím hlavně v USA, těžících a drancujících přírodní bohatství ostaních zemí. Na jejich obrovských ziscích se podílí i jejich distributorští přisluhovači u nás."

Ale zpět k těm dvěma prohlášením na začátku. Ti čeští vojáci do Afghánistánu nebyli nahnáni rozkazem, ale šli tam dobrovolně. Věděli určitě proč tam jdou a jaká to obnáší rizika. A jsem na ně hrdý nejen proto, že ta rizika byli ochotni podstoupit, ale i proto, za jakým účelem tam šli. A děkuji jim, stejně jako všem, kteří dnes v zahraničí slouží. Kdyby dnes slyšeli prohlášení představitelů KSČM a SPD, tak by se asi obraceli v hrobě. A nějaké formální vyjádření účasti příbuzným tu zrůdnost prohlášení těchto dvou extremistických pólů našeho politického spektra nijak nezakryje.

A jen tak mimochodem. Hitlerovský nacionalismus a stalinistický komunismus (který dnešní Rusové včetně nejvyšších představitelů velice obdivují) měly také plná ústa vzletných řečí. A výsledek měly také shodný - desítky miliony mrtvých.

Tomáš Flaška

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele helena-kr

flaška =případ pro psychiatra