Skip to content Skip to navigation

Tak Český slavík letos nebude (Tomáš Vodvářka)

Související obrázek20. září 2018,  8:59

Nad českou kotlinou se rozprostřel závoj chmur a beznaděje.

Co jsou volby do Senátu, zastupitelstev atd. proti možnosti opět hodit hlas svému milci z obrazovky.

To nám dělat neměli. Zatímco český občan oželí absenci své politické strany (koneckonců poslanci jsou jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet), a možná by se obešel i bez nutkání dát to někomu na Hrad, ale zbavit nás možnosti udělit božskému Kájovi a Lucce zhruba 50. Českého slavíka způsobí v mnoha domácnostech vesmírné ticho a bezcílné bloudění od špajzu ke kanapi.

Jako důvod uvedla pořádající agentura možnost zneužití ankety a to zejména některými politiky, kteří by " nazpívali nějakou píseň a jejich příznivci by je prohlasovali na stupně vítězů". Není to vyloučeno. Pamětníci pamatují brněnského Rudu Kovandu, mentálně utlumeného jedince, který místo zpěvu vydával jakési pazvuky, ale v rámci srandy byl jednu chvíli v čele hlasování a to jak před zmíněným Karlem, tak i Waldemarem a všemi ostatními.

Dle mého se to mělo risknout. Někteří politici se již stačili zviditelnit. Třeba ten adept na primátora Brna, který se skrýval v kontejneru na papírový odpad - velmi vydařené. Nebo třeba pan Malý, který sedí v metru a poslouchá hlášení o zavírajících se dveřích růžové soupravy v arabštině. Případně nějaká paní Kateřina z Brna, který chce lepší Komín. Myslím, že každý občan se již dosytosti zasmál při pohledu na některý volební plakát. Přesto slovy největšího Čecha pana Járy Cimrmana.."není to trochu málo?"

Osobně bych to přivítal. Třeba zvučný hlas pana Okamury, který bude zpívat cosi o své milené vlasti, i když není úplně jasné, jestli by mu jeho Češi rozuměli. Případně pan Paroubek, který již má své zkušenosti se Streamem, kde doposud jen funěl. Jistě by nás obšťastnil nějakou dobře zvolenou písní, třeba "O Velvary, kde jsou mé tolary". Pan Václav Klaus by nepochybně vyvalil na pódium píseň "Čechy krásné, Čechy mé". U pana Babiše je vše jasné: " Moj otec bol dobrý, já musím být zbojník".

Český slavík by dostal nepochybně zcela nový náboj a myslím, že by pořadatelé Eurovize bledli závistí.

Tomáš Vodvářka

Rubrika: 
Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Že by mě to nějak zarmoutilo, to se nedá říct. Od té doby, co bylo Rudovi Kovandovi znemožněno vyhrát, mě ta soutěž přestala zajímat! :)