Skip to content Skip to navigation

Žijeme v nejkrásnější éře Česka, máme se o moc líp než za socíku (Jan Ziegler)

Výsledek obrázku pro socialismus fronty prázdné regály30. listopadu 2018,  6:22

Teď nejde o politiku, ale o životy normálních lidí, které potkávám dnes a denně u nás v Budějcích, tak si říkám, žije se nám tisíckrát lépe než za komunistů a můžeme si plnit své sny.

Začnu u sebe, když jsem za komunistů chodíval do kina na americké filmy, viděl jsem v nich tu krásnou přírodu, například Yosemity nebo Monument Valley , tak jsem se hrozně toužil tam dostat. Zvažoval jsem jeden čas i emigraci. Jednou jsem své tehdejší lásce Terezce řekl, vyrazíme spolu na čundr do Ameriky, ona se začala řehtat a řekla: „Honzíku, vrať se do reality.“ A já už byl smířený s tím, že tento sen se mně nikdy nesplní. No, a já se mýlil. I to se stává. Já se do USA dostal. Projel jsem západ, a ještě mám v plánu východ New York mě moc láká.

Nádherné Yosemity

Nádherné Yosemity (Jan Ziegler)

Takhle se bavím s číšníky a servírkami svých budějckých hospůdek. A pomalu skoro každý z nich má za sebou exotickou dovolenou. Zanzibar, Dominikánská republika, Kapverdské ostrovy, Egypt atd., to jsou místa, kam vyrážejí ve svém volnu. Mimochodem do Egypta se už jezdí, respektive lítá, jako za socíku do Bulharska.

Každý měsíc docházím ke svým kadeřnicím. Mám je rád, jsou výborné a obě už byly na dovolené v Americe. Pája na východě včetně New Yorku a Floridy, Kája jako já na západě. U ní jsem byl zhruba před týdnem a tak jsme dali řeč. Shodli jsme se, že je tam nádherně, a zavzpomínali na krásná místa, která jsme oba poznali.

Školáci běžně jezdí na školní výlety do Rakouska a Německa. Třeba teď jihočeské školy masově vyrážejí na adventní trhy do Pasova a do Lince. A tak dobře se žije v celé naší vlasti, nejen u nás na jihu Čech.

Jenom chci říci, že mnozí z nás nadávají na všechno možné, brečí nad tím, jaký je ten svět k nim nespravedlivý, hnusný atd., ale to vůbec není pravda. Já říkám, že současná doba nám nabízí takové možnosti, o kterých se nám za komunistů ani nesnilo. Tak je třeba nebrblat a plnit si své sny, stojí to fakt za to. Ano, budeme se dál hádat o politice, ale nezapomínejme, život je krásný.

Jan Ziegler

Rubrika: 
Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Kdo tvrdí že se za socíku měl lépe je neschopný lempl, který se o sebe nedokáže sám postarat a potřebuje stát aby mu zajistil školu, bydlení, práci, doktora atd. A on za to bude mlčet a zavírat oči nad loupením a vražděním!