Skip to content Skip to navigation

Lex Babiš je divadýlko pro všechny (Tomáš Flaška)

Image result for Bureš Babiš19. února 2020,  11:23

Za socialismu se říkalo: pracující předstírají, že pracují a stát předstírá, že je platí.

A stejné je to s tzv. zákonem Lex Babiš.

Zákonodárci předstírají, že zákonem zakázali vlastnit oligarchům média a ucházet se o dotace (nebo o státní zakázky, nevím, a je to jedno). A majitel největší s podporou nejmoudřejšího hradního pána předstírá, že ho to hluboce zasáhlo.

Předseda vlády předstírá, že média nevlastní a neovlivňuje. Jistě jenom čistě náhodou se v jeho „nevlastněných“ médiích v době vyhazovu bývalého ministra Kremlíka objevily informace o jeho bytech a hypotékách poměrně vyšší výše. To samozřejmě ta média v době jeho ministrování nevěděla a tudíž nezveřejnila.

V době kdy si celý národ dělá legraci z daňové tvořivosti ministryně Schillerové kolem piva, tak zcela náhodou jedno rádio celý den dělá ankety a rozhovory o tom, jak je vlastně všechno správně. Mozková nalévárna podpořená populární hudbou á la Goebbels z rádia, které nemá s premiérem samozřejmě nic společného, protože je zaparkované ve svěřenském fondu.

Premiér svěřil svůj majetek do svěřenských fondů a předstírá, že na něj nemá vliv. S vedením těch fondů, tedy například se svou manželkou, zásadně na ta témata nekomunikuje, a to jistě ani v posteli. Tedy aspoň to předstírá.

Ústavní soud zákon posvětil a tváří se, že je to v pořádku, že tak to má být. Předstírá, že obcházení toho zákona nevidí.

Opozice skáče nad rozhodnutím ústavního soudu radostí, jakoby ten zákon měl nějaký význam a účinek.

A celá společnost vidí, jak je zákon nejdříve účelově vytvořen a následně účelově obcházen a předstírá, že se nic neděje. A to je přesně naše povaha. Nedivme se pak, že ty anglosaské demokracie nikdy nedoženeme ani právně, ale ani hospodářsky.

Tomáš Flaška

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele helena-kr

A dneska? Pár pracujících maká do úmoru ,podnikatelé se tváří že jim platí a stát živí příživníky.

Obrázek uživatele jany007

A on je někdo nutí pro někoho pracovat?! Můžou měnit práci, jít pracovat do státního nebo začít taky podnikat! Ale pokud je někdo blbej a nechce se mu dělat tak vždy bude jen nadávat a stěžovat si na ty druhé a bude chtít aby se o něj někdo jinej postaral, ale sám pro to neudělá nic!!!

Obrázek uživatele helena-kr

a kdo ti dá nažrat když budou všichni podnikat nebo úředničit

Obrázek uživatele jany007

Oni nejsou mezi podnikateli pekaři, cukráři, řezníci, zelináři, kuchaři atd?! Kdyby hloupost nadnášela, tak máme první českou kosmonautku! :)

Obrázek uživatele helena-kr

tak deilný kec se nevidí.kdo maká v pekárnách,na polích,v dojírnách atd.že by podnikatelé?

Obrázek uživatele jany007

Opravdu jsi hloupá,  to jinak nejde nazvat. Tady máš jeden příklad rodinné firmy, pracují tam pouze členové rodiny, a takových příkladů jsou tisíce,  malá pekárna, manželé, dva zaměstnanci, řezník- manžel bourá, manzelka prodává,  malý farmář,  nikoho nezaměstnává atd atd, ale Ty jsi opravdu hloupoučká husička. 

https://www.rodinnafirma.net/cz/aktuality/275-na-farme-u-hajkovych-spole...

Obrázek uživatele helena-kr

jestli je tady někdo hlupák,já to nejsem.kdes viděl,že by supermarkety zásobovaly rodinné firmičky.nebo ti auto vyrobí tomáš flaška a syn?a podnikatel ti vyrobí televizi pouze jenom za spolupráce rodiny a bez zaměstnanců?probůh nedělěj ze sebe většího hlupáka než jsi.

Obrázek uživatele jany007

Husičko hloupoučká, Ty jsi tady kdákala něco o tom, cituji " kdo Ti dá nažrat, když všichni budou podnikat nebo úředničit" tak tady nedělej ze sebe ještě větší blbku než jsi! Co to tady plácáš teď o autech?! Naletěla jsi svou blbostí, když jsi tady nesmyslně plácala o tom, że soukromník nemaká sám na poli, v pekárně nebo v dojírně, a přitom takových jsou u nás tisíce......ale co čekat od hloupě komunistky :)

Obrázek uživatele helena-kr

blbe vše souvisí se vším..většina toho co se vyrábí je prací dělníků a ne podnikatelů a už vůbec ne úředníků.a že máš v mladém věku demenci a nepamatuješ,že já nikdy nebyla ani v pionýru ale mám na rozdíl od tebe zdravé myšlení.je tvůj boj. tak si plácej pitomosti.

Obrázek uživatele jany007

Bla bla bla bla bla, napíše tady kravinu, udělá ze sebe hloupou husu, a když to konečně pochopí, že se zase ztrapnila tak začne kdákat o něčem jiném a zkouší zamaskovat svoji blbost! JE ZAJIMAVE, že kapitalismus dokáže lidí uživit a komunismus ne...... podnikatelé to dokážou,  stát ne......a teď začne další hloupé a trapné kdákání, 3 2 1 teď :)

Obrázek uživatele helena-kr

když jsi tak intelgentní napiš jak by se mohlo uskutečnit živnosťáky pro všechny a jak by to fungovalo třeba v zemědělství potravinářstvía jinde

Obrázek uživatele jany007

Ty opravdu neumíš pochopit jednoduchý psaný text, že?! Já jsem nepsal, že mají mít všichni zivnosťák, já napsal: " Múžou měnit práci, jít pracovat do státního nebo začít taky podnikat." Nauč se číst, než začneš zase kdákat hlouposti :)