Skip to content Skip to navigation

Pane prezidente Trumpe, děkujeme! (Tomáš Flaška)

Tomáš Flaška15. ledna 2021,  11:04

Sice je teď pachuť v ústech z Vašich posledních kroků, ale přesto si nelze nevzpomenout i na mnoho dobrého, co jste vykonal.

O tom co pro Ameriku, to ať rozhodnou Američané. O tom, co pro svět, to můžeme soudit i my.

Tak předně jste donutil země NATO aby konečně začaly vydávat více peněz na obranu. Vaše nepokryté pohrůžky o stahování z Evropy a sdělení jasné pravdy, že se země NATO jen vezou za Amerikou, vedly k tomu, že se ve většině zemí, a to včetně nás, začaly výdaje na armádu zvyšovat. Připomeňme si, že NATO v dějinách nikdy nikoho nenapadlo, neohrožovalo, ani nevyhrožovalo. Je to čistě obranný spolek, již dobrých 70 let a funguje tak do dnes. My máme poslední dvě dekády to štěstí, že jsme v něm také.

Po velmi slabém, defenzivním, až podlézavém předchůdci Obamovi, jste jasně a přesně definoval nebezpečí vycházející z Číny. Byť mnozí státníci stojí před Číňany pokorně žmoulaje čapku v ruce (a nemusíme z centra Prahy chodit moc daleko), Vy jste se toho nezúčastnil a Číně jste začal vymezovat jasné mantinely. Škoda, že tady v té práci nebudete pokračovat.

Byť to na první pohled tak nevypadá, tak Írán skoro neví co dál. Nenápadnými krůčky jste ajatolláhy zahnal do úzkých. Jejich stále silnější slovní rétorika vždy napovídá, že už začínají být zahnáni do kouta.

Přesunul jste americké velvyslanectví do Jeruzalémaa uznal jste ho hlavním městem Izraele. K tomu ani dodnes nemělo mnoho zemí odvahu. A zbořil se svět? Naopak. Naprosto bezpříkladně jste přispěl k tomu, že situace kolem Izraele se začíná normalizovat a již několik arabských zemí s ním navázalo diplomatické styky. To je oříšek na kterém si před Vámi vylámalo zuby mnoho Vašich předchůdců.

Neváhal jste se jasně čelem postavit proti klimatickému šílenství, které ovládá tuto planetu, a jít tak proti proudu.

Přestal jste říkat "Veselé svátky", ale vrátil jste se ke křesťanskému „Veselé Vánoce“.

V poslední době jste pak ukázal, jak je to v každém národě špatné, když je rozdělen zhruba půl na půl. I za tu lekci je potřeba poděkovat. Vidíme to, jak se zostřily debaty mezi příznivci a odpůrci našeho prezidenta, byť naštěstí u nás na zbraně nedochází. V tom máme bohudík trochu krotší povahu než Američané. Taky jsme byli s rozdílem kolem jednoho procenta. Podobné je to s Brexitem. Kdyby se Britové rozhodli pro odchod z EU většinou aspoň 60%, nebylo by co řešit. Takhle je výsledek spíše o tom, kdo měl lepší kampaň. Podobně jako u nás i u vás v prezidentských volbách. Obávám se, a nepřeji to Angličanům, ale bohužel je asi čekají ještě těžké chvilky se Skoty a Iry.

Ukázal jste světu že s ilegální migrací je potřeba bojovat třeba i stavěním zdí. A zase navzdory skoro všem.

Přiměl jste našeho premiéra, aby si nasadil baseballovou čepici a probudil úsměv na našich ústech. A poté aby ji zase sundal, čímž roli kašpárka potvrdil. A aby za fotku s Vámi podepsal nákup amerických bojových vrtulníků. Jsem tomu rád. Osvědčená technika je vždy lepší, než evropské experimenty.

Nebál jste se Rusů a jejich tradiční výhrůžné rétoriky a nebránil jste Polsku, aby přijalo vaše vojáky, které zhýčkaní Němci již vyhodili. A v podstatě jste zastavil stavbu plynovodu Nordstream 2, která právě ty statečné Poláky hodně ohrožuje.

Asi by se toho našlo víc.

A to z opačného ranku přenechám tentokrát jiným.

Tomáš Flaška

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Pod to se rád podepíší.......Trumpeta byl/je blb, ale bylo to menší zlo než Hilary nebo Biden......jako vybrat si jestli se nechám střelit do ruky nebo do břicha,  obojí bolí jako svině, ale střelné poranění ruky se přežije, břicho, tak tam se povětšinou umírá a bolí to víc než dost....